Podróże to nasze zamiłowanie. Dużo osób miłuje podróżować, zwiedzać, jeździć po krajach. Staramy się jak w większości wypadków wyjeżdżać. Czasem celem prowadzonej przez nas wyprawy jest miasto położone w naszym kraju, w pewnych momentach decydujemy się na wyprawę zagraniczną – nawet do odległych zakątków, na inne kontynenty. Do takich wypraw powinniśmy się przygotowywać – nawet jeżeli jest to spontaniczny wyjazd.

Musimy przecież zakupić bilet na samolot, zarezerwować nocleg. Najwygodniejszą i równocześnie najszybszą oraz najbezpieczniejszą formą organizacji wycieczki jest wykup jej w biurze podróży. To biuro planuje atrakcje, martwi się o to, aby warunki, w jakich będziemy spać były dobre, żeby turyści mieli co jeść. Podróże kształcą, jednakowoż także dają znaczną satysfakcję podróżującym – więcej na wynajem łodzi motorowej. Można zapoznać innych ludzi, inne kultury, języki. Warto jest podróżować, zwiedzać. Z takich wyjazdów zawsze przywozimy dużo wspomnień. Nawet jeżeli jest to wycieczka do innego miasta oraz trwa ona krótko, chociażby kilka godzin. Nawet takie krótkie wyprawy należałoby jest organizować. Wycieczki wielu z nas kojarzą się ze szkołą. Tam zawsze – bodaj raz do roku uczniowie wyjeżdżają na krótkie wyprawy. W współczesnych coraz częściej takie wyprawy są zagraniczne. Naturalnie wiąże się to z większymi kosztami. A wydatki wycieczek szkolnych pokrywają rodzice.

Jednak w pewnych momentach należałoby zrobić niespodziankę dziecku, jakie ma porządne wyniki w nauce, które ciężko funkcjonuje przez cały rok, uczy się oraz pozwolić na taką wyprawę jechać. Nauczyciele biorą w owym czasie odpowiedzialność za nasze pociechy. Nieraz taka wycieczka jest kilkudniowa. Uczniowie jadą nad morze bądź w góry. Jest to czas wolny od zajęć szkolnych. Na takich wycieczkach zawsze dzieje się coś atrakcyjnego. Uczniowie po powrocie mają co wspominać.

A wspomnienia są bardzo istotne. Często to one kształtują nasze nastawienie do życia. To właśnie dzięki nim jesteśmy postaciami szczęśliwymi. Warto podróżować – zwłaszcza w młodym wieku. Wtedy mamy niemało czasu, nie mamy ważnych zajęć, nie pracujemy zawodowo. Jesteśmy dyspozycyjni oraz jesteśmy w stanie wyjeżdżać na wycieczki.