W czasie, gdy w danej rodzinie na świecie pojawi się drobne dziecko raczej nie ma nawet co wspominać o swobodnym czasie. Niemowlaka wypada wtenczas mieć na oku dwadzieścia cztery godziny na dobę, albowiem przenigdy nic nie wiadomo.

Jednak, gdy maluch już odrobinę podrośnie i już potrafi sam chodzić i wypowiadać pojedyncze słowa owego czasu mamy coraz to więcej, bo wiele czynności stworzona przez nas pociecha potrafi wykonywać już sama. W takim momencie można rozpocząć z nią wybierać się na place zabaw, a też w miejsca, gdzie jest producent placów zabaw. Jest tam wiele ciekawiących, zabawnych i kolorowych przedmiotów, jakie już na pierwszy rzut oka zaczynają podobać się dziecku.

W czasie, kiedy jesteśmy z maluchem na placu zabaw po raz pierwszy, w większości wypadków bywa tak, że w momencie, gdy należy już powracać do domu lub mieszkania, niezmiernie trudno jest oderwać go od zabawy. To kłopotliwe nieraz w takich sytuacjach nie obchodzi się bez konfliktów w postaci krzyków bądź płaczu dziecka, a zapewnienia, iż za jakiś czas raz jeszcze odwiedzimy to miejsce nie zawsze umieją spełnić przypisaną im funkcję.

Niemalże od każdego psychologa wolno dowiedzieć się, iż wspólne spędzanie czasu razem z familia ma na dziecko w zasadzie gigantyczny wpływ. Wskutek tego tez jako rodzice, musimy starać się za wszelką cenę odszukać w ciągu dnia chociaż trochę czasu na to, żeby wyjść gdzieś z dzieckiem. Jeśli niemniej jednak nie ma takiej możliwości z rozmaitych istotnych powodów, w stu procentach wtedy należy poświęcić dziecku któryś z dni weekendu. W trakcie jego trwania można przykładowo zorganizować jakiś fajny piknik do parku lub wyjazd do wesołego miasteczka. Nie mniej niemniej jednak pierwsza propozycja jest tutaj bardziej odpowiadająca, ponieważ w owym czasie można porozmawiać, a również wspólnie pobawić się na zabawkach, jakie oferuje dany plac. Takie miejsce jest doskonałe na pikniki, wolno je również urządzić tam, gdzie jest plac zabaw. Przyroda, jaka znajduje się wokoło niezmiernie przyzwoicie wpływa nie tylko na dziecko, jakkolwiek też na dorosłych. Odgrywa to w następstwie tego podwójnie ważna rolę. Poza tym jadanie na rześkim powietrzu jest bardzo zdrowe i zalecane przez wielu znających się na swej profesji lekarzy.