Piłka nożna jest dyscypliną sportową, jaka cieszy się gigantycznym zainteresowaniem na całym globie, a widać to przede wszystkim po liczbie zarejestrowanych zawodników w pojedynczych państwach, co dla skali całego świata daje niezmiernie znaczącą liczbę.

W piłce nożnej zakochany jest co drugi człowiek na świecie, a dla wielu osób jest to sport bez jakiego nie wyobraża sobie dużo osób życia. Na piłkę nożną składają się nie wyłącznie sami zawodnicy, grający w specjalnych klubach piłkarskich, choć oni w tym wypadku są wybitnie znaczącym ogniwem całości. Piłka nożna to także kibice, bez jakich nie można byłoby mówić o tej dyscyplinie sportu, a co najistotniejsze o jej rozwoju. Macierzą piłki nożnej jest Wielka Brytania gdzie po raz pierwszy zaczęto uprawiać tę dyscyplinę sportu zresztą do dziś liga angielska jest najsilniejszą ligą na świecie, w której grają najlepsi zawodnicy świata, a pieniądze które wokół tej ligi oraz klubów piłkarskich się obracają się wręcz olbrzymie, o których prosty człowiek może tylko oraz wyłącznie pomarzyć bo przenigdy nie osiągnie takich zarobków. Piłka nożna bez tajemnicy obok kibiców będących najważniejszym detalem składa się także z zawodników, bez jakich też ta dyscyplina nie zdołałaby się rozwijać.

Zawodników piłki nożnej na całym globie jest bardzo dużo, są kraje gdzie jest ich około miliona zarejestrowanych, a są także takie gdzie zawodników zarejestrowanych jest około kilku tysięcy. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z kolosalną liczbą zawodników na całym świecie, którzy grają w przeróżnych ligach na całym globie, a najlepsi z nich grają w takich ligach jak angielska, hiszpańska, włoska czy też francuska, cieszące się aktualnie najogromniejszym zainteresowaniem ze strony zawodników z całego świata. Nieodłącznym elementem związanym z zawodnikami grającymi na całym świecie jest kwestia połączona z ich wynagrodzeniem, które w przypadku perfekcyjnych zawodników są niesłychanie gigantyczne, dzięki czemu przez parę lat grania wolno się dorobić niezłych pieniędzy, które zapewnią utrzymanie do końca życia, a zwłaszcza że kariera zawodnika nie trwa całe życie, gdyż jest to raptem kilka lat grania na w zasadzie wielkim poziomie.