Ludzie w szeregu przypadków decydują się na koty albowiem nie ma z nimi nazbyt dużo kłopotu, a przynajmniej tak im się wydaje. Aczkolwiek prawda bywa inna, jeżeli trafimy na kota, jaki ma dosyć nieciekawy charakter bądź potrzebuje więcej uwagi a tak tez się zdarza, ma prawo skończyć się to różnie. Każdy kot potrzebuje jednakże pewnej uwagi, w szczególności w jaki sposób chodzi o jego pielęgnację. Wielu ludziom wydaje się, że kota nie wypada pielęgnować, szczególnie jeśli jest to krótkowłosy kot dachowy albowiem wyliże on się sam i sprawa załatwiona.

Tymczasem nie do końca tak jest i porządniej jest zadbać o naszego kotka od samego początku, chociażby po to, by przyzwyczajać go do tego typu pielęgnacji.

W jaki sposób się okazuje koty lubią kiedy je się pielęgnuje, jednak jeżeli zaczniemy robić to zbyt późno możemy napotkać na problemy. Do pielęgnacji kota najprawidłowiej jest nabyć dwie szczotki, w zależności od sierści kota, do sierści krótkiej albo długiej, jak także następną, na czas linienia, bo tak samo jak psy koty także zmieniają futro. Wydaje Wam się, że posiadanie kota nie wiąże się z żadnymi komplikacjami, bowiem będzie on tylko przesiadywać na parapecie czy też innym ukochanym miejscu w mieszkaniu i fajnie mruczeć, a też się do Was łasić? Jeśli będziecie mieć szczęście, to tak będzie, niemniej jednak prawdopodobieństwo jest niskie zwłaszcza, jeżeli zakupicie lub weźmiecie od kogoś przypadkowego kota i nie będzie to do koca przemyślane. Koty tak samo jak oraz psy miewają swoje lepsze oraz gorsze chwile i potrzebują jakiegoś zajęcia przede wszystkim, kiedy są na etapie dojrzewania i wzrostu.

Kotki po prostu muszą się bawić, a jeśli nie dostarczymy mu do tego stosownych zabawek, to sam je sobie znajdzie. Istotne jest jego wychowanie – więcej wiadomości na Jak zrobić legowisko dla kota. To niemniej jednak nie wszystko – należałoby jest od początku stosować w stosunku do kota miarodajne zasady i ograniczenia dokumentnie tak jak to jest w wypadku psów. Niestety raz za razem wydaje nam się, że kot chodzący swoimi ścieżkami sam się wychowa. Tak nie jest – jeśli kot ma żyć w naszym domu bezproblemowo, to musimy od samego początku należycie się zachowywać, a w owym czasie z pewnością wszystko się ułoży.