Internet jest najważniejszym miejscem do przedstawienia swojej aktywności, do handlowania, do sprzedaży własnych usług – niestety, nie jesteśmy w stanie nawiązać bezpośrednich relacji z kontrahentem, ‚zagadać’ go, uśmiechnąć, ukłonić. To wszystko musimy zrobić za pośrednictwem naszej klarownej witryny www. Musimy tak klienta ugościć, jakby był stworzonym przez nas najważniejszym, oczekiwanym gościem. Musimy pokazać się naszym konsumentom, przedstawić się od najlepszej witryny. Lecz to nie wszystko, w ślad za pierwszym wbiciem, gdy nadejdzie moment zawarcia transakcji, musimy przedstawić, że jesteśmy doświadczeni w swoim działaniu. A to wymaga więcej pracy, aniżeli zamieszczenie na witrynie internetowej paru zdań na swój temat. Konstruowanie stron internetowych www, potrzebuje przemyślenia, co chcemy naszym kontrahentom przekazać, jak mamy ich zachęcić do wejścia do sklepu, jak ich zatrzymać na dłużej. Odpowiednio jest zaproponować program lojalnościowy – klienci polubili różnorodne punkty bonusowe, upusty, promocje. Nawet najdrobniejszy podarunek w pakiecie z zamówieniem będzie przyjemnie odebrany przez klienta. Stworzenie dobrej strony internetowej nie jest bezproblemowe. Długo zastanawiamy się, co powinna uwzględniać, a wszystko pod kątem zainteresowania nią internautów.

Im bardziej interesujące strony internetowe, tym bardziej przyciągają odbiorców, którzy choćby z ciekawości wejdą na nią. Popularnym narzędziem jest animacja, wizualizacja, internauci uwielbiają, jak na witrynie internetowej coś się dzieje. Naturalnie, wszystko musi być z umiarem, strony www przeładowane grafiką, animacją, reklamami stają się mniej czytelne i odwracają szczególną uwagę od rzeczy fundamentalnych. Istotne jest jednakże w głównej mierze logo – wypróbuj projektowanie logo i stwórz imponujące logo dla firmy. Informacje na stronie powinny być wyczerpujące, jakkolwiek zwięzłe, tak by łatwo mogły być zapamiętane Jeśli w jakiejś dziedzinie, którą wyrażamy mamy ogromne doświadczenie, powinniśmy dzielić się naszą idealną zdają sobie sprawę z tego z innymi użytkownikami internetu.

Internauci z rozkoszą będą wracać na naszą przejrzystą stronę internetową wiedząc, że zawsze odnajdą na niej pionierskie wiadomości czy porady. Dobrym rozwiązaniem jest nawet pisanie bloga i dołączenie go do witryny. Blog, na którym odszukamy opinie, uwagi, spostrzeżenia na wskazane tematy, może zdziałać więcej niż reklama. Poza tym, jest to stosowny sposób na dzielenie się swoją wiedzą.