Jeśli mamy do czynienia ze chorobą stawu kolanowego, w niektórych, kiedy nie pomagają zabiegi rehabilitacyjne, niebezużyteczna jest endoproteza kolana, inaczej wszczepienie protezy. Nim nastąpi zabieg, jakim jest endoproteza kolana, pacjent musi poznać wszystkie możliwe powikłania, oraz dowiedzieć się, jakie ma prawo być potencjalne ryzyko operacji. Najczęściej endoproteza kolana wykonywana jest w sytuacji, kiedy ruchomość stawu kolanowego jest zawężona i stwarza ból. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być na pozór nieniepokojące skaleczenie, zapalenie, oraz degeneracja chrząstki, jaką jest pokryta kość.

Oprócz tego endoproteza kolana wskazana jest pośród ludzi znacznie posuniętych w wieku, a także tych, jakie cechują się wadą postawy. Nie od razu doktor rekomenduje stworzenie tego zabiegu, wskazany jest on dopiero wtenczas, kiedy lekarstwa czy fizjoterapia nie odnoszą przydatnego skutku. W najtrudniejszych wypadkach użytkuje się tak zwaną protezę całkowitą, głównie w owym czasie, kiedy stan kolanowy jest niemal całkiem zużyty – przetestuj więcej na witrynie prp. Protezę stabilizuje się szczególnym cementem, dlatego już w zwięzłym czasie po zabiegu wolno ją obciążać. Operacja, jaką jest endoproteza kolana użytkowana jest przeważnie w ciężkich wypadkach, kiedy skonstruowany przez nas staw kolanowy uległ niemal całkowitemu zniszczeniu, ból jest główny, zaś żadne inne zabiegi są nieskuteczne.

Jednakże zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu, którym jest endoproteza kolana musimy wiedzieć, jakie potencjalne komplikacje nam grożą, oraz do jakich powikłań może dojść. W szczególe decydując się na zabieg, jakim jest endoproteza kolana przynależy mieć na wzmiance to, ze niektóre leki wywołać są w stanie reakcje alergiczne, objawiające się zaczerwienieniem, opuchlizną, czy nawet zaburzeniem rytmu serca. Prócz tego może dojść też do krwotoku naczyń krwionośnych, a nawet defekty nerwów, co w następnej kolejności doprowadzić ma okazję nawet do częściowego paraliżu stopy. Podczas tego zabiegu zdarzyć się może również pękniecie kości, i zaczopowanie naczyń krwionośnych, w skutku, czego pojawić się są w stanie w naszym organizmie mikroskrzepy. Także po wykonaniu zabiegu ma okazję dojść do niepożądanych skutków incydentalnych, jak na przykład do pęknięcia metalicznych śrub, czy też płytek. Nie da się też wykluczyć faktu, ze skutkiem przypadkowym zabiegu będzie różnica w długości obu nóg, a również pęknięcia zszytej tkanki i blizny.