Opis bramek obrotowych wysokich oferowanych w Stopcontrol kupujący mogą poznawać, przeglądając konkretne modele na witrynie internetowej. W dodatku, mogą również korzystać z rad doświadczonych sprzedawców. W Stopcontrol zatrudnieni są eksperci, którzy dokładnie wsłuchają się w wymagania klientów i na takiej podstawie dobiorą model bramki jaki spełni wszystkie oczekiwania związane z kontrolą dostępu na danym obszarze lub w okolicy konkretnego obiektu.

Wysoka jakość wykończenia, jaką mają bramki obrotowe motywuje do zakupu. Mechanizm obrotowy w tej kategorii bramek stanowią 3 skrzydła wykonane ze stali nierdzewnej lub cynkowanej. Rodzaj wykończenia obudowy klienci mają okazję wybierać wśród trzech gatunków stali. Poza dwoma zaprezentowanymi jest to także stal pomalowana proszkowo.

Będąc zdecydowanym na trzecią możliwość, wybiera się dowolny kolor z palety RAL. Bramki obrotowe wysokie mogą być zastosowane wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Ergonomiczny kształt każdej takiej bramki pozwoli na płynny ruch skrzydeł przy utrzymaniu niewielkiej powierzchni. Czytelne piktogramy nawigacyjne umiejscowione są na dobrze dobranej wysokości, wobec czego niezależnie od wzrostu, każda osoba może dostrzegać wyświetlającą się sygnalizację. Mechanizm obrotowy w bramkach posiada układ wspomagający ruch ramion, który po wprawieniu skrzydła w ruch wspomaga obrót do pozycji wyjściowej.

Układ ma na dodatek blokadę ruchu wstecznego, jaka uniemożliwia przechodzenie w odwrotnym kierunku niż zaprogramowane jest urządzenie zewnętrzne. Funkcjonowanie bramki można w prosty sposób modyfikować, gdyż mają prosty w obsłudze panel sterowania. Sprawdzając szczegółowe dane techniczne każdej bramki można łatwiej wybrać model odpowiadający posiadanym oczekiwaniom. Główne atuty bramek obrotowych wysokich to: jakość, estetyczne wykonanie, użyteczność, bezpieczeństwo i optymalna ergonomia. Kupujący mogą oczekiwać na obsługę posprzedażową, czyli serwis, gdy mechanizm bramki nie będzie działał poprawnie.