Twórcy oferują okna izolujące nasze mieszkania przed hałasem zewnętrznym. Koronne zadanie spełnia szyba. To ona w kolosalnej mierze odpowiada za dźwiękoszczelność. Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na wartość szyby. Im wyższa tym lepsza izolacyjność szyby. Okno takie jest zazwyczaj uformowane z paru warstw szyby o różnej grubości, tudzież przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona jest kłopotliwym gazem czy też mieszanką takich gazów. Każde dźwiękoszczelne okno obejmuje oznaczenie Rw.

Jeśli tego naznaczenia nie ma to znaczy że to nie jest akustyczne okno. Poza tym szyba to nie całokształt. Jeśli ościeżnice będą niepoprawnie przymocowane, wówczas okno nie będzie realizowało swej funkcji w 100%. Wszystko ma obowiązek być wnikliwie i szczelnie zamocowane. Oczywiście te elementy wpływają na wentylację naszych pomieszczeń – znacznie więcej o tym na moskitiery turek. Poza tym duże znaczenie na akustykę posiadają ściany. Brzmienia rozchodzą się w postaci fal. Im lżejszy materiał z jakiego są wykonane ściany tym większe drgania występują. Masywne, ciężkie ściany są poprawnym izolatorem nie poddającym się drganiom. Sporo osób zastanawia się nad wyborem okna z PCV czy drzewa. Chwilowo technika produkcji okien z drewna bardzo się zmieniła oraz ulepszyła, wobec tego zarówno jak okna z tworzyw sztucznych jak oraz drewniane mają zbliżone do siebie parametry.

Są w stanie być wyposażone w takie same okucia, szyby itp. Jednakowoż drewniane mają wytrzymalsze ramy. Okna powinny gwarantować wentylację. W tym przypadku oba rodzaje są szczelne bądź też właściwie rozszczelnione. Wadą okien drewnianych jest jego odnawianie. Raz na jakiś czas należy zetrzeć papierem ściernym starą powłokę lakieru a po pewnym czasie pomalować. W przypadku okien plastikowych, proceder ten nie następuje. Okna plastikowe są zimniejsze od drewnianych z uwagi na zamontowaną stalową wkładkę. Poza tym okna plastikowe ulegają odkształcaniu się pod wpływem zmian temperatury. Im ciemniejszy kolor tym większe będą występować odkształcenia. Dlatego w trakcie montażu, należałoby pozostawić 1,5cm dziurę pomiędzy oknem a ścianą. Z normy okna plastykowe są tańsze od okien drewnianych.