Zasady bhp to reguły, których należy respektować w miejscu pracy, dotyczące ogólnych zachowań w warunkach niebezpiecznych. Mogą to być sytuacje, w jakich wypada udostępnić pierwszej pomocy czy też sytuacje pożarowe i inne. Jakiekolwiek przedsiębiorstwo angażujące pracobiorców powinno być wyposażone, pomiędzy innymi w sprzęt przeciwpożarowy. Różnorodnego typu akcesoria bhp, są niezbędne w każdej firmie. Do oprzyrządowania przeciwpożarowego kategoryzuje się gaśnicę proszkową w różnych rozmiarach, gaśnicę śniegową 5-kilową, agregaty śniegowe i proszkowe, węże hydrantowe i skrzynki ADR. Rozmieszczenie tego rodzaju urządzeń pozwoli w razie pożaru uniknąć większych strat materialnych.

Pracownicy powinni przejść przeszkolenie z tego aspektu, jak korzystać z danego wyposażenia przeciwpożarowego. Jest wiele sytuacji, jakie na pozór nie możliwe mogą skończyć się wybuchem pożaru, tak w następstwie tego niezbędnym oprzyrządowaniem w każdej firmie jest ekwipunek przeciwpożarowy. Mając na myśli dodatki bhp, taki sprzęt też się do nich kategoryzuje. Rzeczy bhp są niesłychanie istotnym elementem na każdym stanowisku i w każdych warunkach – przetestuj sprzęt bhp. Sytuacje, w których są w stanie zostać uszkodzone oczy bądź twarz wymagają wyjątkowych okularów czy też masek. Jeżeli ktoś egzekwuje pracę na stanowisku spawacza niebezużyteczne będą dla niego przyłbice spawalnicze, jakie bronią zarówno oczy, jak oraz twarz. Ochrona oczu oraz twarzy jest też znacząca w przypadku, gdy jest możliwość dostania się do nich opiłków, kurzy i innych zanieczyszczeń.

Okulary przeciwodpryskowe chronią oczy przed drobinkami, które są w stanie uszkodzić wzrok. Praca na stanowiskach na pozór bezpiecznych ma prawo wyrządzić nam ogromna krzywdę. W razie dostania się wielu zanieczyszczeń do oczu wolno nawet utracić wzrok, dlatego tak istotne są akcesoria bhp oraz stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa. Istnieją także inne elementy ochronne takie jak gogle, łatwe osłony, jednakże najpopularniejsze są okulary przeciwodpryskowe, mające dużo zastosowań. Ich prosta konstrukcja bezbłędnie chroni przy wykonywaniu rozmaitych zajęć.