Reguły bhp to reguły, których należy respektować w miejscu pracy, dotyczące całościowych postępowań w warunkach niebezpiecznych. Mogą to być sytuacje, w jakich należy udzielić pierwszej pomocy czy też sytuacje pożarowe i inne. Każde przedsiębiorstwo zatrudniające pracowników powinno być wyposażone, między innymi w sprzęt przeciwpożarowy sprzęt p.poż. Rozmaitego rodzaju akcesoria bhp, są niebezużyteczne w każdej firmie. Do oprzyrządowania przeciwpożarowego kwalifikuje się gaśnicę proszkową w rozmaitych formatach, gaśnicę śniegową 5-kilową, agregaty śniegowe oraz proszkowe, węże hydrantowe i skrzynki ADR. Umieszczenie tego typu urządzeń pozwoli w razie pożaru uniknąć większych strat materialnych.

Pracownicy powinni przejść przeszkolenie z tego aspektu, jak korzystać z danego sprzętu przeciwpożarowego. Jest dużo sytuacji, które na pozór nie dopuszczalne mogą skończyć się wybuchem pożaru, tak wiec niezbędnym ekwipunkiem w każdej firmie jest sprzęt przeciwpożarowy. Mając na myśli akcesoria bhp, taki sprzęt też się do nich kwalifikuje. Akcesoria bhp są bardzo istotnym szczegółem na każdym stanowisku oraz w każdych warunkach. Sytuacje, w których mogą pozostać uszkodzone oczy czy też twarz żądają specjalnych okularów czy też masek.

Jeśli ktoś wykonuje pracę na stanowisku spawacza wymagane będą dla niego przyłbice spawalnicze, które chronią zarówno oczy, jak oraz twarz. Ochrona oczu oraz twarzy jest także istotna w przypadku, kiedy jest możliwość dostania się do nich opiłków, kurzy i innych zanieczyszczeń. Okulary przeciwodpryskowe chronią oczy prze drobinkami, które mogą uszkodzić wzrok. Praca na stanowiskach na pozór przyjaznych ma okazję wyrządzić nam znaczna krzywdę. W razie dostania się wielu zanieczyszczeń do oczu można nawet utracić wzrok, skutkiem tego tak ważne są akcesoria bhp oraz stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa. Istnieją także inne detale ochronne takie jak gogle, proste osłony, niemniej jednak najpopularniejsze są okulary przeciwodpryskowe, mające wiele zastosowań. Ich łatwa konstrukcja perfekcyjnie chroni przy wykonywaniu rozmaitych zajęć.