Nurkowanie to zachwycające zajęcie, jakie może dawać nam wiele przyjemności oraz emocji, lecz musimy umieć nurkować i przede wszystkim kierować się tymi samymi zasadami bezpieczeństwa za każdym razem, nie omijając żadnej z nich. To niesłychanie istotne, albowiem nietrudno jest w tym wypadku o błąd, który ma prawo kosztować nas istnienie lub zdrowie. Pierwsza najważniejsza reguła w nurkowaniu to naturalnie odbycie należytego kursu, przede wszystkim kursu nurkowania z butlą, dopiero po nim możemy przejść do samego procesu nurkowania i inspirowania się dalszymi zasadami.

Nurkowanie będzie pewne, kiedy będziemy pamiętali o zasadzie wyrównywania ciśnienia, jakie odbywa się przy zamkniętych ustach oraz nosie – powinniśmy zacisnąć na nosie palce, co potwierdza miastar-tours.com – nurkowanie w egipcie. Takie działanie powinno być powtarzane tak w wielu przypadkach jak tylko nam się to przypomni, możliwie jak z reguły, albowiem inaczej ma okazję dojść do urazu ucha a czasami nawet pęknięcia błony bębenkowej w trakcie wynurzania, z powodu różnicy ciśnień, jaka w pewnych sytuacjach bywa po prostu duża. Następna norma to nurkowanie samotnie. Nigdy nie powinniśmy nurkować samotnie, zawsze powinniśmy robić to w grupie alb przynajmniej w dwie osoby, bo nie mamy nigdy pewności co stanie się pod wodą.

Nieraz nawet perfekcyjny sprzęt jest w stanie zawieść, a kiedy będziemy sami, to nasze szanse na przeżycie będą ściśle mówiąc nieduże. W wielu sytuacjach przydatny jest nam partner, na przykład po to, aby sprawić sprzęt kiedy się zanurzymy. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, a liczenie na to, iż się uda jest najzwyczajniej w świecie nieodpowiedzialne oraz nie przystoi nurkowi, który traktuje tę sprawę poważnie.

Nieraz zdarza się także, iż nie zawodzi sprzęt a po prostu nasz organizm na przykład się buntuje. W takim wypadku drugi nurek z pewnością nam się przyda. Ostatnia najważniejsza zasada dotyczy wynurzania. Chodzi mianowicie o to, aby w czasie wynurzania zawsze nie zapominać o niezatrzymywaniu oddechu! Należy oddychać niezmiennie, ciągle oraz spokojnie, ponieważ na nasze płuca działa gigantyczne ciśnienie.