Opisy kamer termowizyjnych, wyznaczonych do mierzenia podwyższonej temperatury podane są na stronie internetowej stacjonarne.pl. W rezultacie, osoby zainteresowane mogą dowiedzieć się, co wpływa na poziom przeprowadzonych pomiarów oraz niezawodność wykrywania osób z symptomami podwyższonej temperatury. Bez wątpienia należy skierować uwagę na odpowiednią jakość detektora podczerwieni. Im jest ona większa, tym korzystniej.

Równoważna różnica temperatur powinna być jak najwyższa, co umożliwia wykrywać nawet minimalne zmiany temperatur. Za każdym razem obiektyw kamery powinien być dopasowany do uwarunkowań pomiaru. Teleskopowy zoom przeznaczony jest do odczytów z dalszych dystansów, tymczasem średni można wykorzystywać dla odczytów wykonywanych w środku pomieszczeń. Trzeba także skierować akcent na stosowne utrzymanie odległości w czasie przeprowadzanych odczytów. Muszą bowiem zostać zachowane proporcje uzupełnienia zapisu termowizyjnego przez twarz osoby poddanej badaniu.

Dodatkowo, zagwarantowane powinny zostać: adekwatnie dopasowane wskaźniki emisyjności, a także niezakłócone okoliczności pracy dla kamery. Oznacza to, że w otoczeniu nie może być nazbyt dużych wahań temperatury. Medyczna kamera termowizyjna powinny być też do przeprowadzanych pomiarów odpowiednio opracowane. Chodzi tutaj o rozgrzewanie detektora przez minimum 15 minut, zapewnienie stabilnego montażu oraz idealnego referencyjnego punktu temperaturowego.

Opłaca się w związku z tym zaznajomić się z informacjami zamieszczonymi na blogu, aby dowiedzieć się, który typ dobrać jak i w jaki sposób go obsłużyć, aby dał idealne wyniki. Nie da się ukryć, że innowacyjny osprzęt medyczny do stwierdzenia stanu gorączkowego jest potrzebny. Zwłaszcza, gdy może występować zagrożenie epidemią. Na witrynie są cztery wiodące zestawy: monitoring termowizyjny do wykrycia osób z gorączką ATM – T5, przemysłowa kamera termowizyjna z możliwymi do wymienienia obiektywami Pl45i, medyczna kamera termowizyjna Workswell MEDICAS jak i stacjonarna kamera termowizyjna XI400.