Rekomendowana Klinika ozonoterapii w Katowicach jest miejscem do którego zgłasza się znacznie więcej osób. To efekt tego, że coraz bardziej ceni się pozytywne cechy ozonu. Jest to gaz dobrze działający na organizm, którego korzystne właściwości zostały potwierdzone przez liczne badania. Wszechstronne zastosowanie trójcząsteczkowego tlenu umożliwia leczyć sporo dolegliwości, bez ryzyka jakichś powikłań dla organizmu. Klinika ozonoterapii w Katowicach proponuje 6 form leczenia, o szerokiej gamie wykorzystania. Są to: ozonowanie krwi, ozonowanie uszu, ozon dopochwowy, ozon dojelitowy, kąpiele ozonowe oraz ozonowanie wody i oliwy. Katowicka klinika specjalizuje się w poszczególnych terapiach już od wielu lat.

Z detalami na temat jej prosperowania jak i tego, w jaki sposób odbywają się konkretne terapie można zobaczyć na stronie internetowej wskazanego punktu. To jedna z paru klinik na Śląsku, oferująca leczenie alternatywne bazujące na terapiach ozonowych w kuracjach celowanych. Proponowane są w takim punkcie jedynie skuteczne formy aplikacji trójcząstkowego tlenu o imponującej biodostępności. Na efektywność biobójczą tlenu wpływają: 10% tlenu z powietrza, 30% czystego tlenu gazowego i aż 95% ozonu. W placówce udostępnionych jest 10 stanowisk leczniczych, wystosowanych dla chorych pokładających nadzieję w leczeniu ozonem. Efektywność lecznicza zaprezentowanych w artykule terapii oceniona jest na aż 80%.

Patrząc na to, że wykorzystanie terapii ozonowych jest bardzo szerokie, może być on stosowany jako celowa metoda lecznicza lub jako metoda wspomagająca w licznych schorzeniach. Zwykle polecana jest w przypadłościach takich jak: borelioza i jej powikłania, zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe, cukrzyca i jej powikłania, schorzenia skóry, choroby kardiologiczne, schorzenia zapalenia stawów i tkanek miękkich, choroby neurologiczne oraz schorzenia układu moczowo – płciowego. W wypadku zainteresowania propozycją katalogową opłaca się skontaktować się z pracownikami wskazanej firmy – telefonicznie lub za pomocą formularza zgłoszeniowego.