Każdy z nas pragnie otaczać się pionierskimi i ładnymi przedmiotami, jednakże nie uwielbiamy przepłacać, co jest należącą do nas najgorszą wadą. Chcemy odpowiednio wykonanych rzeczy, ale niskim kosztem, co jest niestety niewskazane, jeżeli oczekujemy porządnej, jakości.

Fronty kuchenne wykonane z drzewa przystają do oryginalnych oraz niezmiernie drogich, niestety mają więcej wad niż zalet. Po pierwsze, jeśli drewno nie pozostało należycie wysuszone zacznie się rozsychać oraz wypaczać, co nie wygląda nadmiernie estetycznie i powoduje problemy z zamykaniem półek. Ciężar drewna obciąża zawiasy, które wystawione na długotrwały ciężar bardzo szybko się uszkadzają. Niezaprzeczalną zaletą drzewa jest możliwość prostego odnowienia go wystarczy zedrzeć starą farbę przeszlifować przestrzeń i pomalować na inny odcień nawet przeciągnięcie achromatycznym lakierem spowoduje ze stare meble będą wyglądać ładnie. Używanie samego drewna nie jest zalecane do frontów kuchennych, ale jako dodatek będzie doskonałe. Kupując meble do kuchni nie kierujmy się jedynie ich estetycznym wyglądem pamiętajmy także o ich funkcjonalności.

Dziś na rynku jest tyle materiałów, z których zrobione są meble kuchenne, że niejednemu z nas w czasie doboru mebli do swojej kuchni zakręci się w głowie od odcieni i wzorów. Musimy jednakże pamiętać, że nie tylko zadbany wygląd decyduje o tym jak czujemy się w swojej kuchni i jak będzie nam się wykorzystywało z wyłonionych przez nas mebli. Jeśli zdecydowaliśmy się na styl rustykalny to z pewnością stworzony przez nas wybór padnie na fronty kuchenne katowice, jakie mają swój urok. Pięknie wyglądają i są bogato zdobione. To kłopotliwe mają tyleż samo wad, co zalet i nie wiadomo, które przeważają. Niemniej jednak stolarze niechętnie robią fronty kuchenne z drewna zdają sobie sprawę z tego, że błędnie wysuszone drzewo rozsycha się oraz wypacza, w związku z tym reklamacje będą częste. Także zawiasy ekspresowo się niszczą i wyginają pod naporem dużego ciężaru. Kolosalną zaletą jest estetyczny wygląd, który można ekspresowo przywrócić drewnianym frontom kuchennym zdrapując starą farbę oraz nanosząc nowiutką. Na jakiekolwiek fronty się zdecydujemy bierzmy pod uwagę wszystkie atuty i defekty wybranych materiałów.