Navegado: klasyczne pochodzące z Chile wino, nazywane jako wino żeglarskie. Zdobywa popularność wszędzie. W związku z tym też przepisu na jego wykonanie nie mogło brakować na stronie Tragos Del Mundo. Są albowiem w tym miejscu przedstawione pyszne trunki z całego świata.

Wywodząca się z Chile receptura wina, z jaką da się zaznajomić pod linkiem https://www.tragosdelmundo.cl/vino-navegado/ faktycznie przekonuje do tego, żeby z bliska zainteresować się takim smacznym trunkiem. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wino grzane, więc najlepiej będzie pić je w okresie jesienno – zimowym. W pochmurne oraz zimne dni Navegado poprawi nastrój. Można kosztować go w samotności, z partnerem lub w gronie przyjaciół. De facto, na zrobienie takiego wina można znaleźć kilka przepisów. Szczególnie popularny jest taki, do jakiego dodaje się świąteczne przyprawy. I to właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest to z chęcią pity napój.

Naturalnie, przyprawy można wybierać samodzielnie, wprost do posiadanych upodobań. Nietuzinkowość takiego napoju polega właśnie na tym, że nie ma wyłącznej, sprawdzonej receptury, jeżeli chodzi o jego zrobienie. I o tym dokładnie przekonuje twórca portalu Tragos Del Mundo. Kiedy już internauta raz przygotuje Navegado, to zagwarantowane jest, że będzie chciał eksperymentować nadal z tym, w jaki sposób można urozmaicić jego posmak. Do takiego napoju z winem można tak naprawdę dodawać to, co smakuje nam najbardziej. Najważniejsze pozostaje jednak to, żeby nie pominąć pięciu najważniejszych składników: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru.

Najczęściej do przygotowania Navegado stosuje się młodsze wina z owoców, takie jak Merlot czy Syrah. Spośród przypraw, jakie można dodać do oryginalnego wina znajdują się takie jak: gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, listki hibiskusa. Niektóre osoby mogą dodawać również kawałki jabłek lub gruszek. Wino perfekcyjnie będzie smakowało, kiedy cukier zastąpi się miodem albo likierem pomarańczowym Contreau. To zaakcentuje o wiele bardziej posmak luksusowego trunku. Ciekawym sposobem na przygotowanie trunku grzanego z użyciem przypraw jest to, aby w pierwszej kolejności zamieścić je w zaparzaczu do herbat, by nie trzeba było przejmować się o ich dalsze odsączanie.