Każdy z nas zamieszkał kiedyś w swoim pierwszym domu. Czy to wypożyczanym czy własnym jednak zawsze jest jakieś pierwsze, nie u rodziców. Z reguły na początku takie lokum świeci pustkami, jakimś materacem, może ławą, w najlepszym wypadku są też jakieś dywany lub zasłony. W ogólności jednak dominuje tam minimalizm do granic możliwości. Kiedy jest to mieszkanie wypożyczane tym znacznie bardziej nikt w nie nie inwestuje. Lecz jednakże każdy chce wracać do ustronnego miejsca. Wskutek tego wymyślono obrazy na szkle. Nim bo w mieszkaniu pojawią się jakieś obrazy czy zdjęcia, zwykle straszą gołe ściany.

Dlatego naklejki w rozmaitych kształtach o różnej tematyce, w wielorakiej kolorystyce są zbawieniem dla gołych ścian. Wystarczy jedynie nakleić jednego ślicznego dmuchawca aby mieszkanie nabrało lekkości i ciepłego klimatu. Lub kilka kamieni by wprowadzić surowszy klimat, jeżeli takowy ubóstwiamy. Na innowacyjne mieszkanie to perfekcyjna propozycja żeby małym kosztem wypełnić puste przestrzenie.

A co najistotniejsze-odbywa się to małym kosztem, bo naklejki nie są wartościowe. Każdy z nas doskonale wie, iż tak pieczołowicie malowane ściany i odświeżone mieszkanie zdecydowanie za szybko się brudzi. Nawet dzienne odkurzanie lub zmywanie podłóg nie uchroni nas przed ubrudzeniem ścian, jakie co parę lat trzeba odświeżać.

Jeżeli dom zamieszkują dzieci czy zwierzęta to ta częstość jest zdecydowanie większa. Zdarza się jednakże, że już parę dni po malowaniu, uderzymy w nią czym,ś coś na nią wylejemy (a w większości wypadków dzieje się to pierwszy raz od kilku lat, oczywiście na świeżo pomalowaną powierzchnię). Albo co znacznie bardziej prawdopodobne- nasze dziecko uzna, iż nowa zielona ściana jest idealnym miejsce do narysowania pieska i reszty zwierzyńca. Żeby nie musieć malować ponownie pełnej ściany czy nawet pokoju, wystarczy jedynie sięgnąć po naklejki na ścianę. Są one niedrogie, producenci oferują mnóstwo wzorów oraz motywów, wobec tego jest w czym wybierać. Co znacznie więcej-prócz zakrycia niechcianych obrazków na ścianie, równocześnie ozdabiamy nasze wnętrze interesującymi detalami dekoratorskimi. Przyjemne z pożytecznym.