Różne ulotki mają rodzeństwo, nawet starsze rodzeństwo, jakie nazywamy wizytówką. Wizytówki istnieją niemalże od zawsze i do zawsze wspomagały w kontaktach międzyludzkich, to właśnie dzięki ich wymianie zachowuje się kontakt do rzeczowej osoby czy firmy, jeżeli otrzymaliśmy firmową wizytówkę. Dziś coraz częściej wizytówki wypierane są przez ulotki i tylko w przedsiębiorstwach czy biurach odnajdziemy wizytownik wypełniony kartami informacyjnymi, bowiem tym jakkolwiek są wizytówki.

Realizują rolę informacyjną, obejmują bowiem adres, telefon oraz dane takie jak nazwisko lub nazwę firmy, oraz krótki spis usług proponowanych przez osobę czy jednostkę gospodarczą. Wizytówkę zawsze możemy włożyć do portfela i w wypadku potrzeby, użyć danych na niej zawartych, ulotka nadaje się do pozostawienia w mieszkania, właśnie dlatego też obie spełniają kompletnie inną funkcję, przy czym wizytówki uznaje się za o wiele bardziej wyrafinowane i zdecydowanie lepsze od ulotek, które jesteśmy w stanie spotkać na każdym kroku.

Jeżeli w następstwie tego wahamy się pomiędzy wyborem, warto zdecydować się na podzielenie materiałów na pół żeby posiadać oraz ulotki oraz wizytówki – wypróbuj https://abc-druk.pl/kategorie/offset. Drukowaniem wizytówek zajmują się naturalnie drukarnie, lecz poza nimi możemy zamówić wizytówki na dwa inne sposoby. Internet daje nam szansę wybrania umownego formatu, obejrzenia gotowej już wizytówki wraz z wgraną kompozycją czy zdjęciem, czcionką i spróbować dużo różnych gotowych rozwiązań. To zdecydowana przewaga zamówień przez Internet, gdzie jesteśmy w stanie zrealizować samodzielnie naszą idealną wizytówkę a niekiedy, w zależności od firmy zdobyć upust lub ewentualnie dodatkowy prezent za swoje zamówienie.

Drugą alternatywą dla ogromnej drukarni, są małe punkty usługowe, w których proponuje się możliwość wybrania wzoru z gotowca lub wprawną pomoc grafika przy projektowaniu wizytówki – wizytówki. Tutaj także możemy wybrać właściwy papier, czcionkę czy kolor bądź zdać się w pełni na pomysł i wizję projektanta, który z całą pewnością wspomoże nam wybrać idealną opcję. Różnice cenowe są gigantyczne, najtaniej jest w Internecie, nieco drożej po wykonaniu samodzielnego wzoru wyniesie nas wydruk w obszernej drukarni a ostatnie, a zarazem najdroższe miejsce absorbuje miniona propozycja, czyli pomoc projektanta w punkcie usługowym.