W dzisiejszych czasach jest dużo niesprawdzonych mitów na temat alkoholu, dużo z nich brzmi nawet całkiem logicznie oraz to właśnie dzięki temu wiele ludzi w nie wierzy nie wiedząc jak niezwykle się mylą odnośnie co niektórych z nich. Jednym z najpopularniejszych mitów dotyczącym alkoholu jest twierdzenie, że mężczyźni są odporniejsi na trunek niż kobiety.

Jest to bzdura, bowiem nawet jeśli stężenie trunku po wypici podobnej dawki jest u mężczyzny niższe aniżeli u kobiety to nie oznacza to, że może on znacznie więcej wytrzymać. Nie ma co do tego integralnej zasady, zależy to od wielu składników takich jak waga, metabolizm, sposób odżywiania, zawartość tłuszczu itp. Dodatkowym w szerokim zakresie rozpowszechnionym mitem jest mit o tym, że alkohol grzeje organizm ludzki, jest to złudne uczucie trwające jedynie chwilę a w rzeczywistości organizm wychładza się szybciej niż z reguły bowiem alkohol rozszerza naczynia krwionośne i sprzyja utracie ciepła przez organizm. Ten mit doprowadził do wielu wypadków w jakich ludziom wydawało się, że po „setce” będzie im cieplej skutkiem są choroby płuc i oskrzeli oraz nagminnie śmierć z powodu wychłodzenia organizmu ludzkiego.

Nie wszystkie alkohole należą do przedziału cenowego dostępnego dla każdego smakosza, na świecie jest obecnie parę grup alkoholi będących swego rodzaju „elitą” faworyzuje ich przede wszystkim cena i fakt. Iż nie są fabrykowane masowo, z reguły produkuje się tylko kilkadziesiąt lub ewentualnie paręset sztuk jakie są później wyprzedawane za bajońskie kwoty – więcej na domenie https://www.forfiterexclusive.pl/. Wśród piw należy zamienić markę Jacobsen Vintage, jakiej wyprodukowano ledwo 600 butelek, zaś cena jednej z nich wynosi 270 € co w przeliczeniu daje ok. 1039zł. Pośród koniaków wygrywa bezapelacyjnie francuski Hennessy Cognac Ellipse, koszt jednej z 600 butelek to 2600 € co daje ok. 9400zł, ekskluzywności dodaje mu fakt, iż butelka została zaprojektowana przez słynnego projektanta Thomasa Baccarata. Mercedesem pośród win jest francuskie Romanée Conti, jest to wino jakiego cena wynosi 4000 € co przekłada się na 16000zł. Jeśli zaś chodzi o bezsporny rekord to jest nim cena leżakującego 100 lat whisky Henri IV Dudognon Heritage jaka w chwili bieżącej oscyluje w granicach 1.435.000 € co w przeliczeniu na złotówki daje niemal 6 mln zł.