Turbinę możemy nazwać silnikiem, przez który przepływa płyn, w wyniku czego powstaje energia mechaniczna. Maszyna taka jest wprawiana w ruch za pomocą wirnika, jaki składa się z łopatek. Mechanizm taki jesteśmy w stanie zaobserwować w niejednym samochodzie, a znacznie bardziej szczegółowo pojeździe. Z racja ciągłej pracy w czasie jazdy istotna bywa kontrola takiego urządzenia. W wypadku turbiny regeneracja polega na sprawdzeniu wszelkich podzespołów tegoż mechanizmu. Od jego stanu technicznego zależy praca silnika, zarówno w pojazdach, jak oraz maszynach. Maszyny albowiem też napędzane są przez silnik Jeśli chodzi o turbiny regeneracja jest tutaj niezmiernie istotna, co zobrazuje nam przykład występowania takiego sprzętu w układzie działającym w elektrowni jądrowej. W fabryce tego rodzaju najmniejsza usterka może być zgubna w skutkach. Jeżeli nawet nie dojdzie do wypadku, to cały proces zostanie zatrzymany, ponieważ turbina w tym wypadku ściśle współdziała z generatorem.

Generator przekształca energię mechaniczną, jaką przekazuje mu turbina na energię elektryczną –  turbosprężarki. Turbinę stanowi pewnego rodzaju wirnik wyposażony w różną liczbę łopatek. Poruszany on ma prawo być za pomocą płynu, wiatru, lub pary, jakkolwiek są także turbiny bezłopatkowe, a wtenczas mówimy o cienkich tarczach, które mocuje się na wale. Ogólnie turbina współdziała z urządzeniem napędzającym w samochodzie, dlatego ma ona wielki wpływ na moment obrotowy. W wypadku usterki powiązanej z momentem obrotowym na wale problem może rozwiązać regeneracja turbiny. Ta regeneracja turbiny ma okazję polegać na wymianie kiepskiej części, wyregulowaniu urządzenia, przeczyszczeniu pojedynczych układów. Tu można nadmienić o tym, że turbina składa się z niedużej ilości elementów ruchomych, a to znakomicie wpływa na przykład na drgania skrętne, a zatem prawidłowiej spełnia swe zadanie niż silnik tłokowy.

Turbiny mogą pracować z znaczącą mocą oraz wskutek tego stosowane są także w różnorodnego rodzaju manufakturach. Urządzenie to osiąga niezmiernie gigantyczne prędkości obrotowe, w następstwie tego konstrukcja jest narażona na wszelkiego typu awarie. W celu wyeliminowania tego problemu stosuje się coraz to lepsze materiały, jakie mają wpływ na wytrzymałość łopatek oraz innych komponentów w turbinach.