W pokojach muszą być żyrandole. Tylko dzięki temu możliwe będzie właściwe oświetlenie konkretnego pomieszczenia. Oczywiście jest dużo sposobów na to, żeby w pomieszczeniu było jasno. Możemy użyć świec, lampy, latarki. Jednak to nie o to chodzi, żeby wykorzystywać takie metody. W pokojach domu pomieszkujemy przez cały czas, każdego dnia. Dlatego też oświetlenie musi być przede wszystkim konkretne, komfortowe dla domowników oraz przystosowane do potrzeb każdego, kto tylko takie domowe oświetlenie stosuje. Zdecydowana większość z nas decyduje się na żyrandol.

W przypadku pomieszczeń znaczących, przestronnych żyrandol taki powinien być dosyć znaczny. Jest on nie wyłącznie praktycznym szczegółem, to właśnie dzięki któremu oświetlenie pomieszczenia jest dopuszczalne, jednak także ozdobą mieszkania. Wobec tego też wybierzmy taki żyrandol, który naprawdę nam się spodoba, który będzie funkcjonalny oraz przydatny, jaki będzie wyglądał ściśle mówiąc ładnie w salonie. Żyrandol taki musi być w słuszny sposób zamontowany.

A to powinien zrobić elektryk. Lampa jest nie tylko funkcjonalnym detalem wyposażenia wnętrza domu, jest również szczegółem dekoracyjnym, źródłem oświetlenia. A wszyscy bezbłędnie wiemy, że w domu musi być jasno. Niewątpliwie nie przez cały czas lecz wtenczas, kiedy tego pragniemy. Powinniśmy posiadać możliwość, żeby włączać oraz wyłączać oświetlenie – oświetlenie w łazience. W domach są nie tylko żyrandole, jakich naturalnie używamy zazwyczaj, jednakowoż również oraz lampy, jakie służą nam w wyznaczonych sytuacjach. Takie oświetlenie jak lampy, na przykład podłogowe czy lampy nocne stosowane są w wielu sytuacjach. To, jak jasne będzie światło lampy zależy od nas. Naszym zadaniem jest wkręcenie żarówki o należytej mocy.

Może to być żarówka, która świecić będzie bardzo jasno, wtedy lampa będzie aktywować sporo światła, możemy także zdecydować się na żarówkę słabszą, o mniejszej mocy, to właśnie dzięki czemu oświetlenie będzie słabsze, w pomieszczeniu będzie panował półmrok. Design lampy ma dla nas duże znaczenie. Lampa nie wyłącznie ma funkcjonować, nie wyłącznie ma dawać światło, niemniej jednak również ma się nam podobać, ma być ozdobą w domu.