Brama garażowa, szczególnie w wypadku garaży ocieplanych, opracowanych w bryle budynku, powinna spełniać parę warunków. Większa część z nich zależy przede wszystkich od zgodnego montażu. Do montażu bramy roletowej i segmentowej garaż powinien być gruntownie wykończony. Ściany wewnątrz obiektu powinny być otynkowane i pomalowane, a posadzka wykończona (jeżeli są przewidziane płytki wypada je ułożyć).

Przed przystąpieniem do montażu powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj bramy będzie najbardziej trafny w danym przypadku. Wybierając między najatrakcyjniejszymi propozycjami musimy rozważyć warunki, w jakich brama będzie następnie pracować, a później tak dopasować rozwiązanie, żeby nie tylko przyzwoicie komponowało się z całością, niemniej jednak również by nic nie przeszkadzało w jego użytkowaniu. Do montażu bramy uchylnej ściany nie muszą być otynkowane, ponieważ po jej zamontowaniu konieczne jest wykonanie obróbek tynkarskich – przetestuj bramy rolowane.

Podłogę w garażu należy zrealizować dopiero po zamontowaniu bramy. Brama prowadząca do garażu powiązanego z budowlą powinna być ciepła i szczelna, by nie dopuścić do wychłodzenia wnętrza ani jego zalania. Człowiekowi reprezentatywne jest nie tylko ochrona swego terytorium, lecz również jego ogradzanie, a gdzie jest ogrodzenie, tam również brama. ferowane są w wielu wymiarach ujednoliconych i specjalnych, z drzwiami bocznymi w tym samym wzorze oraz w wersjach komfortowych z napędem sterowanym przy pomocy pilota falami radiowymi. Innowacyjna brama garażowa jest o jeden pomysł naprzód. Od lat potwierdza się pomysł, by produkować bramę garażową, która połączy funkcje bramy i drzwi, jak i zaoferuje maksymalne bezpieczeństwo oraz wygodę w użyciu.

Brama ta może być bezpiecznie obsługiwana przez dzieci oraz osoby starsze. Bramy te wyróżniają bezpieczeństwo oraz komfort. Nie ma niebezpieczeństwa osunięcia się bramy a przy tym skaleczenia. Specjalna konstrukcja zabezpiecza przed wyłamaniem i włamaniem. . To właśnie dzięki właściwościom konstrukcji zaoszczędza się miejsca na podjeździe. Bramę wolno wykończyć płytami z wypełniaczem, metalowym arkuszami czy też pokryć warstwą polimeryczną o dowolnym kolorze. Bramy te proponują planistom czy przedsiębiorstwom budowlanym dużo architektonicznych możliwości.