Na pewno wyposażenie salonu w stworzonym przez nas mieszkaniu to wielkie wyzwanie zarówno w sytuacji, kiedy salon nie ma imponujących rozmiarów, jak oraz wówczas, kiedy mamy do zagospodarowania absolutnie wielką przestrzeń. Tym bardziej ważne jest to, na jakie meble do stworzonego przez nas salonu się zdecydujemy, jaką wybierzemy opcję ustawienia poszczególnych sprzętów, albowiem przecież nie zawsze musi być tak, że sofa stoi pod ścianą czy w kącie.

Wybitnie ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie w salonie kąta, przy czym także nie musi on znajdować się w rogu pomieszczenia – miejsce zależy od rozmaitych czynników, między innymi od wielkości danego salonu i od innych sprzętów, jakie się tam znajdują. Taki narożnik także może mieć wielkość dobrana do samej przestrzeni salonu, nie sposób bo wstawić mebla takiego rodzaju, który zabierze połowę przestrzeni pomieszczenia, utrudniając funkcjonowanie w nim lokatorom.

Dziś proponowane w salonach meblowych narożniki posiadają nie tylko zróżnicowane wielkości, jednak maja też przeróżne kształty oraz wzory. Poprzez całe lata funkcjonowania PRL-u panował jeden sprecyzowany wzór meblościanki, zresztą szczytem fantazji było kupno w ogóle jakiejkolwiek meblościanki. Taki schemat to 4 lub też 5 części, obowiązkowo wysokością dopasowane do samego sufitu, gdzie jedna część to była szafa, pozostałe były także wykonane schematycznie, naturalnie obowiązkowe miejsce na odbiornik telewizyjny.

Na szczęście tego typu MebleMichalczewski.PL – meble radom odeszły już do lamusa, nowoczesne meblościanki wyglądają kompletnie inaczej. Najważniejsza zmiana to ta, iż nie zajmują już one całej powierzchni od podłogi do sufitu, co sprawia całkiem inne wrażenie w każdym pomieszczeniu, wykreowana jest w ten sposób pokaźniejsza przestrzeń. Kolejna zmiana to możliwość modułowego dobierania sobie pojedynczych elementów, a więc nie musimy kupować od razu całej meblościanki, jaka nie musi pod żadnym pozorem nam się podobać w całości. Jest również aktualnie wielość rozmaitego typu materiałów, z jakich wykonywane są tego rodzaju meble, od płyty laminowanej po drzewo z krajów egzotycznych, jak heban czy palisander.