Materace bonellowe należą do grupy materacy sprężynowych, bardzo drogich jednakowoż niewystarczająco mocnych oraz zawierających niewysoką ilość sprężyn. Mimo, że wygoda snu oraz twardość materaca dla zdrowia ma swoje wartości, jest on jednak łatwo skłonny na wygięcia oraz wszelkiego typu deformacje. Sprężyny w materacu schematycznym umieszczone są w kieszeniach wkomponowanych w materac, najczęściej z identycznego materiału jak powłoka materaca.

Aktualnie z reguły ten rodzaj materacy w użyciu jest w trakcie produkcji kanap i łóżek systemowych, gotowych, w jakich nie występuje potrzeba dokupywania osobnego materaca. Mimo swoich wielu zalet materace bonellowe wypierane są przez materace kieszeniowe, jakie są w stanie być dopasowywane bezpośrednio do ram łóżka oraz coraz to więcej producentów mebli, używa właśnie ich do swoich mebli. Bonellowe materace mają także mnogość materiałów z jakich są wykonywane, może to być lateks, bawełna czy tkanina polipropylenowa, odporna na wszelkie zabrudzenia i deformacje, wypływające ze stałego użytkowania. Różnica pomiędzy materacami kieszeniowymi a bonellowymi jest olbrzymia i dzięki temu, mając należytą wiedzę na temat różnic możemy wybrać stosowny materac dla siebie czy dla członków własnej rodziny – sprawdź Anhel.

Kieszeniowe materace poza oszałamiającym materiałem użytym do wykonania go, mają także niezwykłą ilość samych sprężyn, co zapewnia niebywałą wygodę podczas snu, właściwy komfort a także co najważniejsze, są niezmiernie zdrowe dla kręgosłupa i pleców. Wykonywaniem materacy kieszeniowych zajmuje się coraz to więcej firm wytwarzających w Polsce, to naturalnie dzięki czemu mamy do nich stały dostęp oraz to pod żadnym pozorem za niewysoką cenę.

Materace te wykonane są z najlepszej jakości bawełny, tkanin polipropylenowych, zazwyczaj wzmocnione warstwą pianki zabezpieczającej i zapewniającej odpowiednią wygodę w czasie stałego użytkowania we własnym domu. Materace takie nie jedynie dołączane są do kompletów mebli systemowych niemniej jednak również jako samodzielne materace przystosowywane do ram łóżka, które już posiadamy bądź zamierzamy kupić do swojej sypialni.