Wiele osób jest zdania, że środki gromadnego przekazu przyczynią się do szerzenia tak zwanej kultury masowej, z jaką mamy dziś do czynienia w zasadzie na całym globie. Cywilizacja masowa jest kulturą adresowaną godnie do wszystkich osób, bez względu na wiek lub status cywilny, wykształcenie. Każdy z nas może stać się jej odbiorcą, a proponowane przez tą kulturę idealna są dla wszelkich takie same, jeżeli by nie rzec, iż jednakowe. Treści, które są przekazywane przez tą kulturę też adresowane są do masowych odbiorców.

Cywilizacja na masową skalę, a w zasadzie je początki, są utożsamiane przede wszystkim z rewolucją przemysłową, postępującą urbanizacją i z rozwojem technologicznym. To albowiem zaczęło się przyczyniać do masowej produkcji jednakowych rzeczy, jakimi odbiorcami ma prawo być każdy z nas – na przykład wiadomości. Na początku kultura masowa mogła się rozwijać tylko przez prasę, jednakże wspólnie z w pewnych momentach zaczęła być upowszechniana także za sprawą radia i telewizji, te środki masowego przekazu także mają ważną rolę w rozprzestrzenianiu tej kultury.

Mamy dzisiaj dużo różnego typu sposobów reklamowania się, jednak powinniśmy wiedzieć, iż na pewno niezmiernie efektywne jest reklamowanie się za pośrednictwem sieci. W ten sposób możemy odnieść w zasadzie dużo korzyści, a z tego sposobu promocji może skorzystać właściwie każdy. Z pewnością to świetna opcja dla wszystkich tych osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą i za pośrednictwem sieci chcą po prostu stać się bardziej widoczni.

Z pewnością należałoby w tym celu utworzyć przede wszystkim witrynę, dzięki której nasi klienci będą mogli się o nas dowiedzieć i jednocześnie zaciekawić naszymi towarami czy świadczonymi przez nas usługami. Co więcej, w internecie jesteśmy w stanie zdecydować się także na wiele innych sposobów reklamowania się – na przykład bardzo wiele osób używa dziś też do promocji pocztę elektroniczną, za pośrednictwem której mogą być rozsyłane różnego rodzaju ulotki reklamowe, foldery czy inne materiały, z których nasi potencjalni konsumenci będą mogli dowiedzieć się o naszych towarach czy usługach.