Wykorzystanie najpopularniejszej techniki znakowania ubrań, czyli sitodruku wpływa na to, że propozycja usług firmy Terraprinting jest bardzo warta uwagi. Sitodruk jest metodą cenioną chociażby z uwagi na oszczędność. Pozwoli albowiem pozyskać niskie koszty jednostkowe przy większych nakładach. Eksperci z podanej firmy wykorzystują do druku najwyższej jakości farby. Dlatego rezultaty są idealne, a nadruki z sitodruku cechują się wysoką solidnością. Kiedy klient ma takie wymagania, to stosowane są nie tylko farby klasyczne, ale też pozwalają na uzyskanie efektów dodatkowych, a więc zastosowany jest nadruk wypukły lub neonowy.

Sitodruk używany jest na odzieży promocyjnej, sportowej a także roboczej. Metoda sitodruku bazuje na naniesieniu na materiał farb przez naświetlone sito do sitodruku. Naświetlenie sita bazuje na zakryciu części otworów oraz zostawieniu jedynie tych przez jakie powinny przenikać farby. Każdy kolor nakładany jest osobno, a utrwalenie nadruku następuje, gdy wpływa na niego wysoka temperatura. Drukarnia sitodrukowa, jaką prowadzi marka Terraprinting oferuje zrobienie druku przy wykorzystaniu karuzeli automatycznej, półautomatycznej albo ręcznej. Specjaliści z Terraprining zalecają zleceniodawcom decydować się na sitodruk wtenczas, gdy chcą drukować oni większe nakłady, mające więcej niż 100 sztuk z takiego samego wzoru. Mało tego, propozycja usług dedykowana jest dla zleceniodawców, którzy chcą wydrukować mniejsze nakłady, lecz z użyciem jednego albo 2 barw.

Pewne jest to, że o ile komukolwiek będzie zależało na wysokiej jakości nadruku na odzieży oraz gadżetach promocyjnych, to sitodruk jest mu to w stanie zapewnić. Wycena usługi w zaprezentowanej drukarni ustalona jest indywidualnie, z uwagi na to, jak skomplikowana jest realizacja zamówienia. Przy wycenie uwzględni się: nakład i wymiar nadruku, projekt grafiki pod kątem ilości wykorzystywanych wybarwień, rozmiar nadruku na wyznaczonym materiale. Klienci po zakończeniu zlecenia widzą, że nadruk zrealizowany w zielonogórskiej firmie był świetną inwestycją.