Wystawa polska jest wystawą niezwykle znana na cały kraj. Może obejmować różne dziedziny oraz być zorganizowana jako prywatna impreza bądź państwowa. Przybywają na nią zwłaszcza zwykli ludzie bo jest wielokrotnie tematyczna. Na takiej wystawie można obejrzeć przeróżne interesujące przedmioty lub żywe zwierzęta oraz zachwycić się ta cała akcja. Wystawy polskie są opisywanej nawet na portalach internetowych ponieważ coraz częściej się o nich słyszy. Większość wystaw jest aranżowana w kolosalnych miastach bowiem są one do tego dostosowane. Maja wyjątkowe hale lub też przestrzenie gruntowe na jakich może się to odbyć. Kiedy jest lato i ciepło na dworze, wtenczas wystawa odbywa się świeżym powietrzu.

Jeśli do tego dołączone są inne atrakcje wówczas taka wystawa ma duże powodzenie. W większości wypadków trwa jeden dzień po czym przenosi się do innego miasta czy też na inny termin. Przygotowanie zajmuje odrobinę czasu przede wszystkim wtenczas kiedy wypada dużo rzeczy tam przywieźć – wtedy przydadzą się konstrukcje rodzaju namioty ekspresowe. W największym stopniu uciążliwe są zwierzęta jakie nie zawsze są posłuszne. Wystawa globalna to bardzo znana impreza na całym świecie. Jest on promowana co najmniej kilka miesięcy zanim dojedzie do jej przedstawienia. Tutaj przygotowania są duże bowiem wystawa jest na kolosalna skalę. Wystawę światową traktuje się nadzwyczaj poważnie. Przybywają nawet na nią głowy państwa oraz inne ważne osobistości. Każdy bilet jest sprzedawany za dość znaczna sumę wobec tego nie każdy tam może pojechać.

Ponadto nie każdy tam może wejść bo na bramkach stoją ochroniarze oraz każdego sprawdzają. Jest szczególne bezpieczeństwo przeprowadzane jeśli wystawa dotyczy drogich rzeczy jak na przykład złoto, brylanty oraz biżuteria. Tak samo jest z militariami i innymi cennym rzeczami. Kraje światów umieją wydać miliony dolarów na zorganizowanie takiej wystawy albowiem zdają sobie sprawę z tego że ma ona duże zainteresowanie. Nawet media się tym intrygują oraz zawsze co nieco powiedzą na ten temat. Światowe wystawy są niesłychanie piękne i przyciągają tłumy w następstwie tego oraz miejsca są bardzo szczególne. Nikt z ulicy nie ma prawa tutaj wstąpić.