Współcześnie w pracy są komputery. Wszyscy funkcjonują przy kompach, a jeżeli nie wszyscy to większa część. Niedużo firm może pracować bez komputera. W sumie to prawdopodobnie, żadna firma nie dałaby rady bez komputera w nowoczesnych czasach. Komputery ujarzmiły świat. Myślą za nas, kalkulują, piszą, rysują. Czynią wszystko a my jedynie przyciskamy właściwe klawisze. Nie wiem czy to jest do końca należyty pomysł by pecety zastępowały ludzi, ponieważ tak czy siak jest przydatny jakiś operator wszelkiego rodzaju urządzeń. Niemniej jednak trzeba przyznać, że komputeryzacja dzisiejszego świata przysporzyła się do zwolnień. W wielu zakładach przemysłowych nie jest już potrzebne tyle par rąk. To bolesne, jednakowoż Ci ludzie właśnie dzięki swojemu komputerowi w domu i to właśnie dzięki Internetowi są w stanie znaleźć pracę lub też poszukać jakiejś pracy przez Internet. Dla jednych komputery to zło konieczne, dla innych wybawienie. Kto ma rację?

Ktokolwiek po trochu, jednakowoż prawda jest taka, że dzisiejsze społeczeństwo nie byłoby w stanie żyć bez kompów oraz Internetu, co ujawnia Administracja serwerami Katowice. Jeśli chodzi o Internet to nie posiadałby on siły przebicia gdyby nie komputery, które są bez zarzutu dostosowane do używania Internetu. Dzięki komputerom i Internetowi świat stał się ‚powszechną wioską’. To dzięki rozwojowi informatyki oraz techniki wszystko stało się niesamowicie dostępne. W związku z tym ludzie zaczęli wręcz nałogowo korzystać z tego, co jest osiągalne.

Pomimo to ten nałóg nie jest jeszcze do końca zdefiniowany. Musimy po prostu pamiętać, że we wszystkim należy posiadać umiar również w czasie, jaki spędzamy przy komputerze. Komputer nie ma obowiązek być substytutem życia, a niestety dla wielu osób jest czymś takim. Informatycy komponując wszelkiego typu udogodnienia mieli raczej nadzieję, że ludzie będą korzystać ze wszystkiego do rzeczowych rzeczy, zajęć. Jakkolwiek w większości domów komputery są włączone na okrągło. Ludzi zamiast spotkać się na kawie siedzą i stukają w klawiaturę. Jakim sposobem to wpływa na następne pokolenia, jakie się temu przyglądają? Sądzę, że nie do końca dobrze, bo takim kanonom daleko do ideału.