Sennik to wyszukany typ książki jaki wolno odszukać w księgarniach hermetycznych. Najbardziej intrygują się tym kobiety ze względu na dziedzinę która sennik wyraża. Są tam wypisane w kolejności alfabetycznej wszelkie symbole senne jakie mogą posiadać znaczenie. Przeważnie są te najbardziej powtarzające się w snach. Mają one swój kontekst dzięki czemu można łatwo rozszyfrować co sny znaczą. Ludzie się tym interesują już od dawna bowiem zdają sobie sprawę z tego że w nocy podświadomość funkcjonuje na całkowicie innych zasadach. Ujawnia treść życia z absolutnie innej perspektywy oraz w szeregu przypadków odkrywa to, co zakryte. Na podstawie snów wiele ludzi otrzymało wskazówki, rozstrzygnięcia własnych problemów czy również całkiem inne znaczenie tego co myśleli. Niektóre sny są prorocze i pokazują szczegółowo to co się wydarzy.

Dobrej jakości sennik przekazuje całą tę wiedzę uwidoczniając na jakie sny należy zwrócić nadzwyczajną uwagę – przetestuj sennik internetowy. W dużej mierze są to sny powtarzające się lub pełne rozmaitej symboliki. Ludzie przyzwyczaili się do kilku znaczeń zwyczajnych snów, jednak trzeba nie zapominać że znaczą one totalnie coś innego dla każdej osoby. Połączone to jest z różną ścieżką życiową i rutynami jakie sobie człowiek wybiera. W senniku wolno odszukać symbolikę zarówno banalnych wydawałoby się snów jak też bardziej wyniosłych. Sny erotyczne jakie ludzie mają też należą do gatunku symboli jakie można przeczytać w senniku.

Książkę te edytują eksperci z dziedziny psychologii, astrologii czy nawet parapsychologii. To naturalnie dzięki temu jest ona bardziej respektowana i ceniona. Koszty senników nie są wielkie i opiewają na kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Co poniektóre fragmenty senników wolno przeczytać w Internecie, zwłaszcza te jakie najbardziej się powtarzają. Można uznać że sny mają kolosalną wagę przepowiadania przyszłości i pokazywania świata z innej witryny. Jeśli ktoś ufa w takie przesłania wtenczas może dokonać dużych zmian w swoim życiu. Istotne żeby poprawnie odczytał znaczenie snów i dostosował się do nich.