Loki umieją mieć dużo postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z eleganckim przedziałkiem między będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Kultowe wielbicielki tego stylu, popularne z ekranów kin, to np. Rita Hayworth czy też Marlena Dietrich, innymi słowy ikony sexappealu. Będzie to fryzura wymarzona na duże wyjścia i gale. Obecnie robi furorę w trochę zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet minimalny włosek, nie jest już trendy.

Czas na niedbałość i choć pozorny luz. Fale mają być jakby stworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, iż skręty będą miały wyraźną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten naświetli też optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać wobec tego o tym, żeby zadbać o dobry odcień.. Doskonale nadają się do tego kremy do stylizacji.

Pierwszorzędny look nada niezbędnik każdej miłośniczki ciekawa, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej zaletą jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej przestrzeni znacznie szybciej, niż gdyby czyniłoby się to samo palcami. Silnie skręcone loki to tylko z pozoru fryzura dla wybranych, inaczej posiadaczek gęstych oraz długich włosów – przetestuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej też za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała. Obecnie jest to wynik niezmiernie łatwy do osiągnięcia, a jednocześnie potrafiący diametralnie odmienić stworzony przez nas image, czyniąc twarz ciekawiącą oraz przy tym pod każdym względem odmienioną.

Silnie skręcone, amorkowate loki potrafią utworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) lub też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim wypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Aby go uzyskać potrzebujemy względnie niewielkiego kładu, a to znaczy pianki do skręcania loków, suszarki i grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, wypada wczesać ją grzebieniem, a po pewnym czasie podsuszyć włosy suszarką. W następnym kroku należy podzielić włosy na cienkie pasma i nawinąć je na grube wałki. Zostawić do całkowitego wyschnięcia oraz gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki oraz na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.