Korzystając z dowolnych profesjonalnych usług firm, mamy do czynienia z ludźmi tam pracującymi. I bez względu, czego to dotyczy, nabieramy do tych ludzi mniejszej lub też większej sympatii oraz zaufania. W co niektórych wypadkach ma to nieduże znaczenie, ponieważ korzystamy z ich usług sporadycznie, jak np. hydraulik, który raz na ileś lat naprawia nam wadliwe urządzenie. Z innymi mamy kontakt o wiele częściej, a to jak wykonuje swoją pracę i to czy go kochamy ma dla nas gigantyczne znaczenie. Tu odpowiednim przykładem jest fryzjerstwo i ludzie tam pracujący.

Przede wszystkim kobiety przywiązują do tego faktu wielkie znaczenie. Jest dla większości z nich niezmiernie istotne, to jak wyglądają, wobec tego nie jest dla nich prostą sprawą wybranie należytego fryzjera. Ważne jest nie tylko to, co dana postać umie, niemniej jednak również czy wzbudza nasze zaufanie i czy umie spełnić nasze oczekiwania. Od osoby wykonującej taki zawód oczekuje się bowiem, nie tylko profesjonalizmu w działaniu, jakkolwiek również otwartości oraz pewności siebie, która przejawia się w ten sposób, że taki fryzjer, widząc nas, widząc fryzurę, może nam zaoferować coś, co odbiega od utartego schematu, albowiem według niego tak będzie nam poprawniej. Gdy będziemy mu ufać, zgodzimy się na to.

I jeżeli rzeczywiście trafi ze swoim pomysłem, to zyska nasze duże zaufanie. W przeciwnym wypadku może to być niemniej jednak ostatnia wizyta w danym miejscu, dlatego też wielu fryzjerów woli robić tylko to co sobie konsument zażyczył, żeby nie narazić się na ewentualną jego utratę – Fryzjer Damski – Piotr Mordas. Natura ludzka nie zawsze jest prosta i prosta do zrozumienia. Wydaje się nieraz, że jeśli idzie się do sklepu, to po to, aby zakupić potrzebne towary. A jednakże nie zawsze tak jest. W pewnych sytuacjach idzie się tam, albowiem pragnie się poprawić humor, czy oderwać myśli od czegoś innego.

A jeśli korzysta się z fitness klubu, to po to, żeby polepszyć sobie kondycję oraz zadbać o sylwetkę. A tutaj w pewnych momentach jest tak, że ludzie uczęszczają tam, bo jest to modne, lub pragną w ten sposób poprzebywać ze znajomymi. Innym ciekawym przykładem takiego zachowania jest kobieta (bo to dotyczy jednak w ogromnej większości właśnie pań) u fryzjera. W wielu przypadkach idzie tam nie tylko w następstwie tego, że czuje potrzebę zadbania o fryzurę, ponieważ nadszedł właśnie ten czas.