Z reklamą możemy się zetknąć dzisiaj już praktycznie wszędzie. Ma ona na nas niewątpliwie kolosalny wpływ, a szczególnie na nią podatne są przede wszystkim dzieci. Reklamy oglądamy w związku z tym każdego dnia w telewizji, w prasie, co więcej, coraz częściej jesteśmy w stanie również mówić o reklamie internetowej, bo taka staje się coraz bardziej kultowa. Reklama internetowa jest coraz częściej używana przez wielu biznesmenów, a to wobec tego, że właśnie w sieci spędzamy coraz więcej czasu. Sieć jest już nie tylko narzędziem pracy czy edukacji, ale też miejscem, w którym coraz częściej spędzamy swój wolny czas.

Z reklamą internetową jesteśmy w stanie się w następstwie tego zetknąć na rozmaitego typu witrynach oraz portalach oraz z pewnością każdy z nas się z taką reklamą zetknął. Wykorzystują to przede wszystkim właśnie przedsiębiorcy, bo coraz częściej kierują do nas reklamy za pośrednictwem witryn oraz portali. W ten sposób pragną wzbudzić nasze zainteresowanie i uzyskać nasze zaufanie, ponieważ każdy z nas jest tak ściśle mówiąc potencjalnym klientem.

Reklama oddziałuje na każdego z nas, bowiem takie również jest jej koronne zadanie. Nic w takim razie podejrzanego, iż jesteśmy na nią coraz bardziej podatni Reklama ma za zadanie w głównej mierze wzbudzać zainteresowanie kontrahentów danym produktem czy usługą oraz wywoływać określoną reakcję, którą zazwyczaj jest reakcja zakupu – tutaj przyda się winder. Jakim sposobem się okazuje, obecnie jesteśmy w stanie zetknąć się z przeróżnymi typami reklam, a tymi w najwyższym stopniu popularnymi są już nie tylko reklamy radiowe czy prasowe.

Dziś najogromniejszą popularnością cieszą się przede wszystkim reklamy telewizyjne oraz internetowe i właśnie te zazwyczaj są używane przez biznesmenów. Z reklamami coraz częściej można zetknąć się też w środkach transportu miejskiego, co więcej, na pewno każdy z nas zetknął się z dużymi billboardami, jakie umieszczane są przy największych arteriach komunikacyjnych. W ten sposób reklama może trafiać do jak najszerszej grupy odbiorców, wzbudzać ich zainteresowanie i sprawiać, że zaczną oni kupować dany produkt bądź też korzystać z danej usługi.