Do masażysty w większości wypadków wybieramy się z polecenia lekarza. A bodaj powinniśmy… To medyk, na bazie wywiadu zdrowotnego, dobiera dobry zestaw oraz ilość zabiegów. Masażysta ma obowiązek dostać ogólne wiadomości, żeby naprawdę nam pomóc.

Jednak w trakcie zabiegu możemy poprosić o zintensyfikowanie miarodajnych technik, jakie w szczególności nam służą. Efekt terapii wiąże się również z indywidualnymi predyspozycjami organizmu. Wskutek tego wiele zależy od naszych prywatnych spostrzeżeń. Po każdej sesji powinniśmy dokładnie obserwować ciało, a też ocenić ogólne samopoczucie. Istotną techniką masażu ciała jest głaskanie. Przyczynia się do złuszczenia naskórka i poprawy krążenia krwi w tkankach. To naturalnie dzięki temu są one poprawniej dotlenione oraz odżywione. Jeżeli mamy problem ze stawami oraz częstym obrzękiem, rozcieranie efektywnie załagodzi symptomy. Polega ono na mocnym ucisku, przez co uciskane komórki rozpadają się. Wzmaga się przepływ krwi i limfy, również przez stawy, co łagodzi ból – sprawdź kosmetyka bielsko.

Następna technika to oklepywanie, pobudzające układ nerwowy. Wskutek tego sprawdzi się dla osób cierpiących na częste nerwobóle i ogólne napięcie ciała. Tudzież ugniatanie działa pobudzająco przede wszystkim na mięśnie. Masażysta, za pośrednictwem właściwych chwytów, przetłacza krew i limfę przez tkankę. Dzięki temu, pacjenci przestają się skarżyć na drętwienie i skurcze mięśni. Złączeniem wszystkich wymienionych technik, jest wałkowanie. Sprawdza się dla dużych bólów pleców i ramion. Jeżeli uprawiamy wyczynowo sport, także powinniśmy poprosić o zbiegi oparte na wałkowaniu całego ciała. Dla osób z nadwagą zalega się techniki wstrząsania oraz wibracji. Ruch drgający rozbija tkankę tłuszczową, oraz wspomaga przepływ płynów w organizmie.

Pamiętajmy również, że odpowiedni gabinet masażu dysponuje wieloma olejkami oraz kremami, o przeróżnym działaniu. Mogą to być substancje rozgrzewające, lub ewentualnie chłodzące. Najlepiej zapytać przed sesją, czy możemy wybrać odpowiadający nam produkt. W lato skorzystajmy z chłodzących właściwości metolu, natomiast zimą prawidłowiej postawić na efekt rozgrzewania mięśni.