Tak właściwie to ludzie ją konstruują, mają wpływ na jej poziom, rozwój i stan aktualny- a mamy tu na myśli kulturę. Czy my dobrze jesteśmy do niej usposobieni? Jeśli tak to niesłychanie dobrze, przecież każdy z nas powinien zajmować się kulturą. To właśnie dzięki temu będzie uwydatnił swoje możliwości. Z pewnością także każde miasto ma wpływ na poziom danej kultury, w następstwie tego może starać się inwestować w obiekty, jak i inne inwestycje, które miałyby na celu stworzenie przyjaźniejszych warunków kulturowych danego miasta. W wypadku Kołobrzegu, to należałoby podkreślić, iż to miasto jest lokalnym ośrodkiem kulturalnym. Jeżeli chodzi o lato, to w owym czasie na przykład są organizowane różnorodne imprezy- wliczamy do nich koncerty znanych piosenkarzy, muzyków, kabarecistów. W mieście tym znajduje się także Miejski Ośrodek Kultury-, czym się absorbuje?

Taki ośrodek przede wszystkim prowadzi stałe zajęcia artystyczno-plastyczne, teatralne oraz taneczne, poza tym patronuje młodzieżowym składom. Ten Kołobrzeg organizuje też dla mieszkańców coroczny festiwal Interfolk. Warte pokreślenia jest też oszałamiające Kino Piast. Czy mieliśmy być przyjemność na jakiejkolwiek wystawie? Jeśli tak, to zauważyliśmy, że są tam przedstawianej dzieła przeróżnych autorów – więcej na witrynie internetowej kołobrzeg. Nie są one nawet do siebie pokrewne, może co poniektóre. Każdy autor posiada inny sposób myślenia, postrzegania przyciągająca, z tego względu następuje taka rozmaitość prac.

Wystawy są doskonała sposobnością na zademonstrowanie się, jak oraz zauważenie wielu porządnych artystów. Są one organizowane chociażby w Kołobrzegu. W nim już pozostało zorganizowanych dużo wystaw stałych oraz czasowych o charakterze artystycznym i historycznym. Na przykład już w kołobrzeskim ratuszu jesteśmy w stanie znaleźć Galerię Sztuki Współczesnej- a to przecież w niej są wystawiane prace kołobrzeskich plastyków. Poza tym ta sama galeria dysponuje działalnością edukacyjną- na przykład aranżuje galerię lekcje sztuki dla dzieci i młodzieży ze szkół. Też w Kołobrzegu jest Muzeum Oręża Polskiego- oraz to w tym miejscu są opisywanej zbiory militariów, które mogą pochodzić zarówno ze średniowiecza, jak oraz współczesności. Jeszcze warto nadmienić o pałacyku Braunschweigów- gdzie znajduje się dział muzeum przedstawiający ponad tysiącletnią historią miasta, jaką my jesteśmy w stanie sami zapoznać.