Prowadzenie wozów i ich naprawa obrosła już od dawna licznymi stereotypami, jakie nie biorą się jednakże z niczego. Na samym początku uważano, iż jedynie faceci są w stanie prawidłowo prowadzić a kobiety całkiem za kierownicą samochodu zasiadać muszą wyłącznie w ostateczności.

Czasy niemniej jednak to zweryfikowało oraz w miarę mijających lat na drogach pojawiło się ogrom umiejętnie prowadzących pojazd kobiet oraz w pełni nie radzących sobie na drodze nawet rowerem mężczyzn. Wciąż jednak dosyć oczywisty i widoczny jest podział na mechaników i osoby odpowiedzialne za naprawy samochodowe. O ile bowiem przyjęło się powoli, że kobieta ma prawo być solidnym kierowcą, to w tematyce inżynierii oraz napraw samochodowych bez ustanku twierdzi się je za w pełni niezdolne do rozumienia podstaw nawet.

Wobec tego też wszyscy uparcie zalecają damom, by udając się do warsztatu samochodowego i prowadząc rozmowę z mechanikiem nie wahały się poprosić kogoś znajomego o pomoc. Wszystko wskutek tego, iż nie brakuje mniej uczciwych mechaników, jacy nie będą stronić od wykorzystania niewiedzy własnego konsumenta do zarobienia na nim większej kwoty.

Niekiedy warto przyznać się do swojej niewiedzy oraz zaufać profesjonalistom, niż udawać specjalistę też od napraw samochodów – tutaj pomoże pomoc drogowa. Jeśli do wypadków dochodzi w centrum miasta, w większości wypadków udaje się uniknąć ofiar morderczych. O wiele łatwiej jest zabić kogoś na trasie – tam przeciętna prędkość auta poruszającego się nawet zgodnie z przepisami jest śmiercionośna dla pieszego i niezwykle niebezpieczna dla wszystkich nadjeżdżających z naprzeciwka aut. W ruchu w mieście, przede wszystkim tak ogromnym jak Warszawa, potrzebne staje się oczekiwanie w korkach, zatrzymywanie się na światłach.

Przepuszczanie następnych uczestników ruchu, a to mocno spowalnia średnią prędkość poruszania się na drodze. Wypadki w centrum to najczęściej z tego względu jedynie stłuczki. Ewidentnie oraz one mogą być poważne i w zależności od jakości samochodu nawet zderzenie z małą szybkością zakończyć może się poważnymi mechanicznymi uszkodzeniami a możliwie nawet awarią stopującą pojazd.