Wprowadzanie innowacyjnej jednostki gospodarczej na rynek świadczy inicjacja despotycznej walki o klienta. W sytuacji, gdy jak grzyby po deszczu wyrastają przedsiębiorstwa zaświadczające sprofilowane usługi utrzymanie się na powierzchni jest zadaniem trudnym. W szeregu przypadków firmy mają niepewną rynkową pozycję przez całe lata od startu działalności.Niezbędnym detalem ich funkcjonowania są działania marketingowe, które poznają przyszłych konsumentów z nowym graczem na rynku i pozwolą im na poznanie jego oferty. Istnieje wiele odmian reklamy. Firmy o niedużych budżetach muszą zdecydować się na najtańsze metody, które nie gwarantują obszernej efektywności.

Należą do nich reklamy na słupach ogłoszeniowych czy zatrudnianie osób do rozdawania ulotek na ulicach. Większy sukces gwarantują spoty puszczane w telewizji i radiu lub reklama w Internecie. Istotne jest, by ogłoszenie wyróżniało się z gąszczu innych ofert. Młodzi biznesmeni wykazują się pod tym względem wielką kreatywnością. Ostatnio głośno było o pomyśle bezpłatnego świadczenia usług pocztowych przez jedną z firm, w zamian za nadrukowywanie listów na papier zapełniony z drugiej witryny materiałami promocyjnymi. Legendarne jest tez łączenie sił przez młodych biznesmenów – tu pomoże portal internetowy rozliczenie podatku w Szwecji.

Wzajemna reklama oraz łączenie swoich usług w interesujące dla kontrahentów pakiety mogą być kluczem do sukcesu. Jedną z barier ograniczającą kreatywność młodych przedsiębiorców są fundusze. Rozkręcenie własnej działalności żąda ogromnego nakładu pracy i czasu, niemniej jednak w głównej mierze finansów. Ich zdobycie może przysparzać sporych trudności. Mało osób na rynku dysponuje własnym kapitałem w słusznej ilości. Potrzebujący wsparcia fizycznego w pierwszej kolejności udają się do banków. Instytucje bankowe patrzą jednakże nieufnie na większość początkujących korporacji. Jest faktem, że wiele z nich szybko ogłasza upadłość, a co za tym idzie staje się niewypłacalna. Bank ma wówczas trudności z wyegzekwowaniem rat kredytu, co niejednokrotnie kończy się postępowaniem komorniczym, niekorzystnym dla zainteresowanych.