Wydaje się, że tracenie wagi jest procesem, jaki zawsze prowadzi tylko i wyłącznie do straty zbędnie nazbieranych kilogramów. Jednakże w rzeczywistości bywa różnie, czasem całkiem odwrotnie, zwłaszcza, że pokazują to statystyki i potwierdzają sami zaciekawieni, a wobec tego osoby, które odchudzały się a dziś wyglądają jeszcze gorzej niż przed rozpoczęciem odchudzania. W jaki sposób to dopuszczalne? Otóż bardzo dopuszczalne i jest na to jedna prosta odpowiedź, a w związku z tym istnieje pewnego typu znacząca przyczyna. Jaka? Otóż taka, że ludzie nie są w stanie pozbyć się tak zwanego efektu jojo. Efekt jojo pojawia się wówczas, kiedy człowiek decyduje się na bardzo restrykcyjną dietę, w czasie której jest w stanie wytrzymać przez chwilę by uzyskać konkretne efekty, ale nie jest w stanie wytrzymać dłużej niż na przykład parę dni, tygodni bądź miesiąc.

Na pewnym etapie zezwala sobie na więcej bądź powraca do starych przyzwyczajeń czy po prostu wygłodzony rzuca się na jedzenie, przez c zjada dwa razy tyle jedzenia ile jadł przed rozpoczęciem diety,a w wynik jest taki, że tyje. Tycie jest także powodem niecierpliwości – pragniemy szybkich wyników, a kiedy ich nie ma znowu jemy i koło się zamyka, wtenczas przetestuj tabletki na odchudzanie 2019. Czy zastanawialiście się dawno temu nad tym, czy istnieje jakikolwiek porządny moment na rozpoczęcie odchudzania? Jeżeli nie, to jest na to właśnie czas, szczególnie, jeżeli na przykład odchudzanie będziecie rozpoczynać pierwszy raz w całym swoim życiu. Czemu? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa – otóż wybranie momentu na odchudzanie czy raczej jego rozpoczęcie jest istotne, ponieważ jeśli wybierzemy kiepską chwilę, jesteśmy w stanie ekspresowo się poddać bądź po prostu nie mieć wystarczająco silnej woli.

Szczególnie dotyczy to kobiet, które jak wiadomo różnie czują się w konkretnej fazie cyklu. Przed okresem, przede wszystkim parę dni wybitnie w szeregu przypadków odczuwają pociąg do słodyczy, co jest bezsprzecznie wytłumaczalne biologicznie oraz rozpoczęcie odchudzania w tym momencie byłoby po prostu katastrofą. Najodpowiedniej więc robić to zaraz po rozpoczęciu miesiączki. Niesłychanie dobrze też, o ile nigdy się jeszcze nie odchudzaliśmy rozpocząć raz a przyzwoicie, bowiem organizm dozna szoku oraz będzie chudnąć szybko. Jeśli nie przetrwamy wtedy, to tak słusznych efektów nie uzyskamy już nigdy, bowiem ciało będzie się już bronić przed brakiem jedzenia spowalniając metabolizm.