Wielu chłopców już w niesłychanie młodym wieku fantazjuje o tym, aby w przyszłości pozostać piłkarzami. Naturalnie nie zdają sobie sprawę z tego jeszcze, z czym taka kariera jest połączona. Z zapartym tchem oglądają jednak mecze i kibicują swojemu ulubionemu klubowi lub kupują stroje piłkarskie dla dzieci. Czasem, jeżeli rodzice pozwolą, udaje im się również oglądać mecze. Jest to dla nich prawdziwa przygoda. Jednocześnie udział w tym sportowym wydarzeniu wzmaga jeszcze ochotę na zostanie profesjonalnym piłkarzem. Wobec tego chłopcy już w wieku paru lat zapisują się na zajęcia szkółek piłkarskich, jakie funkcjonują w ich okolicy. Tam uświadamiają sobie, że tak w gruncie rzeczy piłkarzem może zostać tylko postać, która ma dobre predyspozycje i nie boi się ciężkiej pracy oraz powszednich wykańczających treningów.

Wielu nastolatków rezygnuje w związku z tym z marzeń o karierze piłkarskiej, uważając, iż codzienne kilkugodzinne treningi wytrzymałościowe, które pozwalają zostać naprawdę poprawnym piłkarzem są ponad ich siły. Inni jednakże z uporem realizują swoje marzenia, licząc na to, iż niebawem będą grać w jakimś znanym klubie. Jak wiadomo wielu młodych chłopców fascynuje się piłką nożną. Ta dziedzina jest ulubioną grą, w jaką grają dzieci w trakcie przerw szkolnych czy też na boisku. Ewidentnie wiele osób ogranicza się jedynie do tego, żeby oglądać mecze.

Niekiedy wezmą również udział w imprezie sportowej odbywającej się w ich okolicy i mogą wtedy oglądać spotkania. Są jednakże oraz tacy, dla jakich kopanie piłki jest tak dużą pasją, iż postanawiają z tą dyscypliną związać całe swoje życie. Muszą jednakże zdawać sobie sprawę z tego, że kariera piłkarska żąda od zawodników wielu poświęceń. Przede wszystkim należy pamiętać, iż aby pozostać rzeczywiście należytym piłkarzem, należy bez żadnego ale mnóstwo trenować.

Najlepiej pod okiem doświadczonego trenera, jaki nie tylko stosownie ułoży program ćwiczeń, jednak zadba również o stosowną kondycję psychiczną zawodnika oraz da wskazówki, w jaki sposób piłkarz powinien komponować swoją codzienną dietę. Na dodatek trzeba pamiętać także o tym, że piłkarz powinien być przygotowany na niezbędność zmiany miejsca zamieszkania, jeśli oczywiście chce zrobić w zasadzie światową karierę.