Jednym z zbiegów pielęgnacyjnych stopy jest ich ablucja. Kąpiel składa się na całość zabiegów, które mają na celu dokonanie, że stopy będą zdrowe oraz będą wyglądały nadzwyczajnie. Fundamentalnymi zabiegami, jakie użytkujemy na stopy są: peeling, pedicure, balsamy i kremy i kąpiel stóp. Kąpiel w tych wszystkich zabiegach nie jest bynajmniej istotna, albowiem nawadnia cerę, zmiękcza naskórek, a też w zależności od dodatków, które dodamy do wody dostarcza składniki odżywcze, jakie w tych dodatkach do wody się znajdują. Jedną kąpieli jest kąpiel cynamonowa, którą przygotujemy ze szklanki mleka w proszku, szklanki sody oczyszczonej, trzech łyżek mąki kukurydzianej oraz półtora łyżki cynamonu. Wszelkie składniki wypada wymieszać oraz zostawić na dłuższy czas. Do gorącej wody do kąpieli stóp dołączamy niewielką ilość mikstury a stopy należy namaczać przez dwadzieścia minut. Innym typem kąpieli jest kąpiel ziołowa. Do tej kąpieli wykorzystujemy mikstury zrobionej z dwóch szklanek mleka w proszku, szklanki mąki kukurydzianej i dwóch łyżek suszonych ziół. Dwie łyżki mieszaniny dodajemy na jedną ablucja, wsypujemy ją do gorącej wody i moczymy w tym stopy. Kąpiel owsianą tudzież przygotujemy z półtora szklanki mleka w proszku, dwóch trzecich szklanki sody oczyszczonej, takiej samej ilości zmielonych płatków owsianych, trzech łyżek maki kukurydzianej oraz dwóch łyżeczek cynamonu, do kąpieli dołączamy dwie łyżki. Zimą jest mnóstwo kłopotów ze skórą, bo chłodne, wietrzne dni niepoprawnie wpływają na skórę, włosy oraz usta, co potwierdza Wrocław studio medycyny estetycznej. Zwłaszcza usta są niesłychanie wrażliwe i łatwo dochodzi do ich pierzchnięcia.

Usta są kolosalnym walorem oraz wskutek tego każda kobieta stara się, aby jej usta wyglądały bajecznie i wskutek tego musi przez cały rok zadbać o tę cześć ciała. Panaceum na usta jest na pewno oliwa z oliwę, jest to niezwykle wydajny specyfik, choć nie każdy lubi smak oliwy na ustach.

Oliwa z oliwek ma niesłychanie dużo wartości, jakie nie wyłącznie nawilżają, lecz również odżywiają skórę ust. Wybitnie polecane jest wmasowanie oliwy w usta na noc. Do usuwania martwego naskórka najlepszy jest naturalnie peeling, również usta również potrzebują takiego zabiegu, jednak do ust należy użyć delikatnego peelingu oraz łagodnie wymasować za pomocą starej szczoteczki do zębów. Do nawilżania tudzież można używać balsamów, których na rynku i półkach sklepowych można odnaleźć wybitnie niemało. Balsam ma za zadanie ni wyłącznie nawilżenie, jednak również zregenerowanie cery ust.