O każdej chorobie wolno ogłosić, że ma symptomy, które w dobrym powiązaniu oraz natężeniu są specyficzne tylko i wyłącznie dla jednego typu choroby. Ewidentnie zdarzają się jakieś sytuacje rewelacyjne, gdzie symptomy choroby tak w rzeczywistości nie dają jasnego obrazu schorzenia, a wręcz wolno powiedzieć, że niedoświadczonego specjalistę w dziedzinie medycyny są w stanie wprowadzić w błąd.

Należałoby w tym momencie powiedzieć parę słów więcej o najpopularniejszych chorobach i ich najbardziej swoistych objawach. Otóż jedną z chorób, z jaką ludność, przede wszystkim w państwach klimatu umiarkowanego zmaga się dokładnie każdej zimy jest grypa. Z pewnością nie wszyscy do końca wiedzą, niemniej jednak grypa jest chorobą wirusową. Można się nią ekspresowo zarazić od drugiego człowieka. Jeszcze kilkaset lat temu owa choroba była jedną z najgroźniejszych oraz potrafiła pochłonąć setki tysięcy istnień ludzkich w nadzwyczaj szybkim czasie.

Obecnie choroba ta została niemalże w każdym calu okiełznana. Jednym z jej najbardziej charakterystycznych objawów jest wysoka temperatura. Do walki z chorobami o zakresie bakteryjnym użytkowane są środki lecznicze określane mianem antybiotyków, ale także inne, pozyskiwane na przykład z ziół, czy grzybów, jak lion’s mane. Właściwie to o antybiotykach najogólniej można oznajmić, że mają one tyle samo plusów, co i minusów. Największym plusem antybiotyków jest z całą pewnością to, że umieją efektywnie i niezwykle ekspresowo walczyć z dolegliwościami o podłożu bakteryjnym.

Niemniej jednak to, co jest zaletą antybiotyków jest jednocześnie ich wadą, a mianowicie owszem zwalczają one bakterie, lecz nie tylko te groźne dla funkcjonowania organizmu, jakkolwiek również takie, bez jakich ludzkie ciało nie może stosownie pracować. Antybiotyki w zdecydowanej większości przypadków są podawane przy wybitnie groźnych chorobach. Poza tym są one podawane w głównej mierze dzieciom, a zdecydowanie rzadziej jednostkom dorosłym, jakich układ immunologiczny radzi sobie z większością zewnętrznych ataków bakteryjnych. Na zakończenie wolno jeszcze doliczyć, iż antybiotyki można uzyskać wyłącznie na receptę. Środki lecznicze tego rodzaju wolno uzyskać wyłącznie w aptekach.