Piękny uśmiech to mrzonka każdego z nas. Jest oznaką zdrowia i mówi otoczeniu, iż dbamy o swoje ciało. By zachować biały uśmiech niekoniecznie powinniśmy wydać fortunę w gabinecie stomatologicznym. Czasem wystarczy odpowiednia profilaktyka, czyli codzienna higiena jamy ustnej. Sojusznikiem w walce o zdrowe zęby z pewnością są szczoteczki do zębów. Już po dwóch minutach mycia zębów elektryczną szczoteczką wszystkie resztki, a też osad, jaki pozostawiają herbata, kawa i papierosy pozostają usunięte. Należałoby w takim razie zainwestować w szczoteczkę elektryczną, aby uniknąć częstych wizyt u dentysty. Jeżeli jesteśmy członkami kilku osobowej rodziny tym znacznie bardziej inwestycja się zwróci.

Bowiem szczoteczki elektrycznej ma okazję używać kilka osób. Wystarczy jedynie zakupić dla każdego wymienną końcówkę – wypróbuj oclean.pl. Każdą wolno oznaczyć innym odcieniem krążka. To właśnie dzięki temu nikt się nie pomyli. Jest to w pełni higieniczny i ogromnie efektywny sposób czyszczenia zębów. Jednakowo jak w wypadku schematycznej szczoteczki zamienną końcówkę wyrzucamy oraz kupujemy nowiutką po trzech miesiącach. Wskazówki dentysty, co do wyboru rodzaju szczoteczki do zębów, na pewno powinny zasięgnąć osoby, jakie mają trudności nie tylko z samymi zębami, jednak także z dziąsłami, lub również noszące aparaty bądź też korony. Stomatolodzy coraz bardziej rekomendują używanie szczoteczek elektrycznych, zamiast schematycznych. Z jakiego powodu? Powodów jest kilka.

Najistotniejszym jest szybkość z jaką porusza się główka szczoteczki. Im prędzej, tym odpowiedniej dla naszych zębów. Drugim ważnym czynnikiem są ruchy jakie wykonują elektryczne szczoteczki. Niezwykle częstym błędem jaki wykonujemy przy szczotkowaniu standardową metodą jest sposób mycia. To jakie ruchy egzekwujemy szczotkując dosadnie przekłada się na stan uzębienia. Nadmiernie mocne dociskanie włosia do powierzchni zęba oraz niedobre ruchy szczoteczki, moją być powodem chorób dziąseł i osłabienia szkliwa, a w rezultacie próchnicy. Elektryczne szczoteczki usuwają to zagrożenie. Osiągalne na półkach sklepowych szczoteczki elektryczne egzekwują ruchy rotacyjno-oscylujące. W ten sposób czyszczą zęby nie naruszając szkliwa i dziąseł. Niektórzy producenci w swojej ogromnej ofercie mają także szczoteczki egzekwujące ruchy pulsacyjne (do przodu i do tyłu). Główka szczoteczki rytmicznie dociska się do powierzchni zębów i efektywniej rozluźnia płytkę nazębną.