Czas ciąży jest spektakularnym okresem w życiu jakiejkolwiek kobiety. Skutkiem tego, zamiast frustrować się modernizującą sylwetką, każda kobieta ma być dumna ze swojego zaokrąglonego brzuszka. Zmieniająca się sylwetka, żąda od nas ubioru, w jakim każda z kobiet będzie się czuła prawidłowo, wygodnie oraz kobieco. Zanim wybierzemy się do sklepu z zamiarem zakupu oryginalnych ubrań, prawidłowo jest przejrzeć swoją szafę. Ubrania typowo ciążowe mieszczą w zasadzie tylko okres od czwartego do dziewiątego miesiąca, u wielu kobiet znacząco brzuszek powiększa się dopiero w szóstym miesiącu. Czyli, na noszenie specjalnych ubrań mamy tylko parę miesięcy. Ma prawo się okazać, że w opisującej nas szafie znajdziemy dużo rzeczy, w jakich możemy przez dłuższy czas pochodzić, mimo rosnącej ciąży.

Dzisiejsze ubrania ciążowe są tak szyte, że uwydatniają brzuszek, jednak jednocześnie są wygodne dla przyszłej mamy. Na pewno odszukamy w domu podkoszulki, bluzki, koszule właściwe do stworzonego przez nas stanu i pory roku. W zestawieniu ze spodniami, legginsami będziemy wyglądać modnie. Kupować należy w związku z tym tylko to co nam jest w samej rzeczy niezbędne, a najlepszym rozwiązaniem są ubrania typu eleganckie sukienki do karmienia, które będziemy mogły nosić także po ciąży. Nie kupujmy jedynie ubrań typowo ciążowych – dobrze dobrane fasony pozwolą nam na bycie atrakcyjnymi nie tylko w czasie ciąży. Najważniejsza zasada dotycząca zakupów ciążowych – unikać ubrań bezkształtnych, za znacznych, na zapas. Bycie w ciąży nieodłącznie powiązane jest z przyrostem wagi. Jest to jednak czas przejściowy oraz jeśli kobieta dołoży starań, w krótkim czasie po urodzeniu dziecka może osiągnąć swoją poprzednią wagę. Nie warto w takim razie kupować tylko na kilka miesięcy specjalnych, ciążowych ubrań, bodaj że będziemy posiadać z nich pożytek w późniejszym okresie, po urodzeniu dziecka.

Nasze szafy są pełne ubrań, które z jakichś powodów pozostały zapomniane, czy też odłożone na kiedy indziej. Może akurat jest w nich coś, co było za obszerne, za luźne, a dziś będzie akurat solidne na naszą przejrzystą zmienioną sylwetkę? Nawet, jeżeli nie idzie dogłębnie w parze z kanonami aktualnej mody, przy pomocy dobrych akcesoriów zostanie odmłodzone i znowu będzie modne, a pożyteczne akurat dziś.