Kiedy bierzemy się za remont domu tak faktycznie nigdy nie wiemy, co jeszcze będzie do zrobienia. Wydaje nam się, iż wszystko odpowiednio zaplanowaliśmy a tu zawsze okazuje się, iż są jakieś dodatkowe koszta. Wskutek tego trzeba mieć, co najmniej trzydzieści procent więcej niż kwota, jaka wydaje nam się trafna. Jeśli zależy nam na tym by nic nas nie zaskoczyło. A jak rozumie się samo przez się przyzwoiciej być przygotowanym na wszystko, bo nikt z nas nie lubi nieprzewidzianych sytuacji.

Najistotniejsze to pamiętać o priorytetach, o tym, co jest ważne. Kiedy wybieramy zawodowców dobrze zasięgnąć opinii wśród znajomych, jacy przechodzili już przez generalny remont, żeby pomogli nam dostosować właściwych speców. To ważne, ponieważ jeżeli ktoś już sparzył się na jakiejś firmie należałoby mimo wszystko skorzystać z tego błędu. Jeśli chodzi o remonty to tu reguła uczenia się na prywatnych błędach właściwie nie ma racji bytu, prawidłowiej korzystać z uwag, jakie dają nam znajomi oraz od razu kupić dociski szybkomocujące, które ułatwią wiele prac.

Przyzwoicie jest także, kiedy ktoś ma okazję nadzorować robotników. Bo często robotnicy umieją ‚bimbać’ w trakcie pracy a że reguła umiesz liczyć licz na siebie idealnie sprawdza się w takich sytuacjach to pewnie należyty wpływ na szybkość prac będzie miało spoglądanie na postępy przez właściciela lokum. Odpowiednio jest rozpocząć od energetyki, by w następnej kolejności nie musieć kuć w świeżo wymalowanych ścianach. Nim położymy podłogi dobrze jest skonsultować się z hydraulikiem. Najistotniejsza jest logistyka i jeżeli do końca nie wiemy, od czego rozpocząć przy remoncie całościowym porozmawiajmy z kimś, kto na remontach się zna oraz będzie w stanie nam pomóc ułożyć plan związany z pracą, z tym, kogo po kolei powinno się zatrudniać do prac przy stworzonym przez nas mieszkaniu.

Musimy również pamiętać, iż sam remont to nie wszystko trzeba jeszcze po remoncie posprzątać, co też zajmie odrobinę czasu. Poza ponadprogramowymi pieniędzmi przygotujmy się, na co najmniej dwutygodniowy poślizg z pracami, poprawniej z góry założyć, iż pracobiorcy skończą w następnej kolejności niż pieklić się, ponieważ mają opóźnienie. Tak, w takim razie pamiętajmy, że remont generalny to duże przedsięwzięcie logistyczne w dodatku poza nadszarpnięciem budżetu niejednokrotnie również szarpie nasze nerwy.