Internet zastępuje we współczesnym świecie wszelkie środki masowego przekazu. Wydaje się bo, że za kilkanaście lat niepotrzebna będzie oddzielna telewizja, radio lub prasa. Wszystko to już teraz można odszukać w internecie. Sieć daje sporo możliwości technicznych na coraz większe wykorzystywanie jego zasobów. Coraz więcej ludzi decyduje się na oglądanie telewizji w internecie i w ogóle korzystanie z telewizji internetowej – taka telewizja internetowa bowiem to nic innego jak przeniesienie telewizyjnych programów do internetu z możliwością obserwowania ich o dowolnej porze.
W tej chwili niemal wszystkie stacje telewizyjne mają własne portale na których udostępniają nagrania i różne inne rzeczy. Na takich stronach dostępny jest również wszelki materiał do oglądania online. Na witrynie danego kanału telewizyjnego można przeczytać porady jak porządnie wykorzystywać z telewizji internetowej. Internetowa telewizja działa trochę jak taka wirtualna wypożyczalnia filmów. Na wieczór wolno wybrać sobie jakiś film z oferty bezpłatnej bądź też wykupić pakiet z dostępem do oferty specjalnej. Wszystko to zależy od widza, radzi się niemniej jednak gratisowe korzystanie z telewizji internetowej, ponieważ programy płatne oraz tak po wiarygodnym czasie są odblokowywany oraz dostępne dla wszystkich. Rady, w jaki sposób korzystać z telewizji internetowej wolno znaleźć na każdym kroku na każdym portalu internetowym.

Brakuje niemniej jednak jakiegoś konkretnego jednego poradnika, który krok po koku opisywałby przedsięwzięcie telewizji internetowej, wskutek tego tez wielu użytkowników internetu i telewizji nieufnie podchodzi do tego typu nowinek oraz zwyczajnie boi się ukrytych kosztów. Internet staje się coraz to bardziej osiągalnym narzędziem pracy i rozrywki. Wydaje się niemniej jednak, że gdyby nie uczyć młodych pokoleń rozrywki, to trudno im będzie pracować, nawet jeśli sprawią, że wszystko będzie im podwładne. Telewizję w internecie ogląda się przyjemnie oraz przyjemnie, nie wypada się śpieszyć, bowiem zawsze zdąży się na ulubiony film, ponieważ samemu decyduje się o jakiej godzinie rozpoczyna się seans oraz kto jest zaproszony.