Wystrój wnętrza mieszkania to dla dużej grupy ludzi najprzyjemniejszy etap w pełnej przeprowadzce. Jeżeli mamy własny dom czy też mieszkanie jakikolwiek pokój, każde elementy możemy zaprojektować, jak nam się podobają. Jest wiele możliwości wystroju wnętrz mieszkalnych, paleta barw jest ogromna, a punkty proponują coraz to ciekawsze akcesoria. Dla tych, jacy sami układają aranżację swojego np. salonu, dobra zabawa dopiero się rozpoczyna przy dekorowaniu go.

Zależnie od tego jakie odcienie ścian wybierzemy, czy będą to jasne beże z delikatnymi brązami, czy ostre czerwienie z intensywną pomarańczą, zawsze jesteśmy w stanie wybrać jakieś dodatki, jak interesujące rośliny, rodzaju peyotl. Naturalnie należy posiadać na samym początku pewien zarys jak skonstruowany przez nas pokój dzienny ma wyglądać, jaki ma posiadać klimat i w jakim stylu, a w następnej kolejności to już tylko sama przyjemność.

Ciekawymi dodatkami w minionych czasach stają się materiały naturalne, np. na krwisto czerwonej ścianie położony kamień w kolorze szarości, jaki kolorystycznie bezbłędnie komponuje się z resztą pomieszczenia. Nie jedynie kamień może stać się dekoracją ściany, niemniej jednak również panele, wyglądają jak podłogowe, a znajdują się na ścianie. Kamień, drewno, stal, te materiały są atrakcyjnym pomysłem na dekorację samych ścian. Jeśli chodzi o kanapę w salonie najlepiej jest wybrać dużą, o wybitnie prostych kształtach, jednakże z ciekawą fakturą. Może to być również kanapa w odcieniu jednolitym oraz na pozór nudnym, jednakowoż z dodatkami poduszek we wzory zwierzęce np. zebrę, nada oryginalnego wyglądu.

Atrakcyjne dekorację można również zrobić w oknach, jeżeli skonstruowany przez nas salon jest ogromny oraz przestronny, a okna są również ogromne i absorbują prawie całą powierzchnię ściany, do perfekcji wolno jest udekorować. Jeżeli ktoś wybiera styl nowoczesny, wystarczą tu tylko nowoczesne żaluzje bądź też rolety, jeżeli ktoś uwielbia przepych i bogactwo, może w ładny sposób zaaranżować wygląd okien. wszystko zależy od zasłon jakie zdołamy zakupić, najistotniejszy jest materiał oraz wzór. Firany, lub zasłony możemy ułożyć w dowolny sposób, skręcić je, zawiesić na poprzeczce, czy spiąć klamrą.