Informacje o diecie, dzięki jakim można zmienić standardowe przyzwyczajenia upublicznia producent suplementów Katelin + SR i Katelin Mag B6. Można między innymi doinformować się o diecie lekkostrawnej, czyli poznawać rekomendacje posiłków jakie bez wątpienia nie obciążą układu pokarmowego. Dieta taka jest zalecana osobom które zmagają się ze schorzeniami układu pokarmowego oraz osobom starszym.

W skład tej diety zaliczają się: chudy nabiał, zupy warzywne i przeciery, chude mięso i ryby, drobne kasze i makarony a także dojrzałe owoce bez skórki i pestek. Przykłady konkretnych składników można również zobaczyć na witrynie. Świadomość w temacie nawyków żywieniowych można też zyskać, podczas gdy poznaje się artykuły jakimi są sauna i na pewno sporo się na tym zyska. Zasada 6U wyznacza: urozmaicanie posiłków, umiarkowanie w jedzeniu oraz piciu, uprawianie sportu, unikanie używek oraz sytuacji stresujących, jak i dbanie o to, by się uśmiechać.

O wiele więcej osób myśli o swoim zdrowiu, a takie zasady na pewno warto wdrożyć. Można na przykład poznać wartości odżywcze amaranthusa. Amaranthus to typ rośliny jaki obejmuje więcej niż sto gatunków. Jest hodowany oraz wykorzystywany podobnie jako ziarno bogate w sole mineralne, witaminy oraz błonnik. Nie ma w sobie glutenu a więc mogą je jeść alergicy. Szarłat zwisły wzbogacony jest w mangan. To pierwiastek znaczący dla układu nerwowego. Ochrania on przed zniszczeniem neuronów, nie doprowadzając do progresu chorób o podłożu neurologicznym. Szarłat zwisły poleca się jeść osobom z niedoborem magnezu. Tym bardziej, że ma w składzie znaczące ilości fosforu oraz żelaza. Ziarna i mąka z amaranthusa są też pełne przeciwutleniaczy, oddziałujących pozytywnie na układ odpornościowy. Specjaliści, którzy tutaj piszą rekomendują także jeść amaranthus osobom, które muszą zmniejszyć przyjmowanie cholesterolu. Do tekstów zamieszczonych na stronie wytwórcy suplementów Katelin dodana jest bibliografia. Można więc mieć pewność, że wskazane teksty są merytoryczne.