Prócz kupna pomieszczenia biurowego, do dyspozycji mamy również dużo innych opcji, m.in. ajencja, inaczej inaczej wynajem. W przypadku, kiedy żaden bank nie udostępni nam kredytu, a sami nie posiadamy tak rozległych środków na zakup, ta forma zostaje jedynym wyjściem. Tak samo jak w wypadku zakupu tego typu nieruchomości, do możliwości jest dużo rodzajów pomieszczeń biurowych, w zależności od położenia oraz wielkości przestrzeni użytkowej. W momencie, gdy wyłonimy już właściwe dla siebie, najpierw należy spisać szczególną umowę oraz określić warunki dzierżawy. Później płacimy miesięczne raty za użytkowanie oraz czynsz za różne środki masowego przekazu, takie jak woda, prąd, internet itp.

W szeregu przypadków bywa, że jest to jedyna możliwość na posiadanie własnej aktywności biurowej, a wydatki połączone z opłatami pokrywane są z przychodzących zysków. W pewnym sensie jest to o dużo tańsza forma niż jednorazowe drukowanie na zakup, bądź też również branie pożyczki w banku. Tutaj nie naliczane są poboczne procenty, tylko ewentualnie opłaty za czynsz – przetestuj przestrzenbiznesu.pl. Kiedy tak właściwie posiadamy już prywatny lokal pod przyszłą aktywność biurową, bez względu czy jest on wykupiony na własność, czy wynajmowany musimy wziąć pod uwagę wszelkie opłaty.

Niewątpliwie znaczną kwotę wypada wydać na samo wyposażenie jak także reklamę, by pozyskać pierwszych konsumentów. Nie obejdzie się także bez podstawowych mediów takich jak zasilanie, czyli prąd elektryczny i telefon oraz sieć internetowa. Należy szczególnie zadbać o ich podłączenie, albowiem bez tego aktualnie nie może funkcjonować żadna korporacja. Do opłat należy także doliczyć comiesięczne, ewentualne raty za wynajem bądź na spłatę zadłużenia w banku zaciągnięta na zakup lokalu. Ogólnie mówiąc ich wielkość o wiele się różni, a w głównej mierze zależy to od wielkości danej miejscowości oraz położenia. Wiadomym jest, że w samym centrum rozległego miasta zapłacimy o wiele więcej niż na jego obrzeżach bądź w stereotypowym małym miasteczku. W każdym wypadku wszystkie opłaty pokrywane są z zysków opisującej nas firmy, które są wliczone w wydatki proponowanych usług.