Jednym z ulubionych zajęć dzieci w współczesnych czasach jest niestety siedzenie przed komputerem. Dzisiaj dzieci w miejsce grać w piłkę na boisku wolą zaaranżować sobie mecz na pececie. Wypada się zastanowić jak rozległy wpływ na dziecko mają gry na komputer oraz konsolowe. Z pewnością niezwykle rozległy. Najogromniejszą karą dla dzieci za kiepskie zachowanie jest w tej chwili zakaz grania na komputerze a nie jak dawniej zakaz wyjścia na dwór.

Osiągalne są przeróżnego typu gry. Od edukacyjnych poprzez sportowe aż po tak oznaczane krwawe strzelanki. Należałoby zwrócić uwagę na to, co mieści się na półce z grami komputerowymi stworzonego przez nas dziecka. Gry edukacyjne jak najbardziej są wskazane. Różnorodnego rodzaju gry racjonalne czy strategie pobudzające intencjonalność dziecka i uaktywniające rozmaite sfery myślowe, aby osiągnąć założony cel – wypróbuj esport Polska. Są także gry, które są wzorowany na historii Polski jak i świata powiązane z geografią.

Takie gry również są polecane, ponieważ nasze dziecko przyswaja sobie mądrość geograficzną, rozumie kontynenty, państwa, ich stolice oraz również mniejsze jak oraz pokaźniejsze miasta. Poznaje historie świata przedstawioną w sposób jasny, barwny i łatwo przyswajalny przez nasze dziecko. To kłopotliwe istnieje również typ gier komputerowych najbardziej lubiany przez nasze dzieci, inaczej gry, które przedstawiają przede wszystkim przemoc, krew i zło oraz jak to bywa z umysłem dziecka najlepiej taki świat przyswaja.

Gry komputerowe uwidoczniające przede wszystkim zło wywołują agresję u dzieci. Młodzież zaczyna się na nich wzorować oraz przenosić to, co się dzieje w grach komputerowych na podłoże faktyczne, inaczej do świata możliwego. Próbując papugować postacie z gier komputerowych są nie mili dla swoich kolegów oraz nieraz dochodzi do rękoczynów, w jakich także naśladują postacie wirtualne. Należałoby przejrzeć tą zaczarowaną przegródkę z grami naszych dzieci i zrobić niedrobną selekcję nim będzie za późno oraz nasze dziecko nie tylko będzie agresywne do kolegów, niemniej jednak z czasem i do nas.