Przemysł motoryzacyjny podczas minionego kryzysu ekonomicznego, był jedną z najogromniejszych jego ofiar. Z tygodnia na tydzień w Stanach Zjednoczonych sprzedaż innowacyjnych aut spadła o jedną trzecią a pracę w tej dziedzinie stracił ponad milion osób. Wliczając w to tysiące firm, jakie były kooperantami koncernów samochodowych, straty jakie w tego tytułu powstawały, oblicza się na powyżej dwieście miliardów dolarów. Europa także nie zaliczyła minionych lat do udanych, jeśli chodzi o motoryzację, podobnie jak Japonia oraz dużo innych krajów. Jednakże wolno wykazywać ostrożny optymizm, że załamanie rynku pomału się kończy oraz nadchodzą poprawniejsze czasy. A więc w minionym kwartale, po raz pierwszy od dwóch lat, sprzedaż nowych samochodów w Stanach Zjednoczonych dorosła o dwadzieścia procent. Może to być zasługą tanich kredytów oraz licznych rabatów i upustów, jakich udzielają tamtejsze salony. Europa na razie zatrzymała się w miejscu, co także należy odczytywać jako właściwą wiadomość – w tym też wspomaga autokasacja Radom oraz sukcesywne wymienianie aut na nowoczesne modele. Wszyscy przyjęli te informacje z ulga i zadowoleniem, albowiem branża samochodowa jest zdumiewającym miernikiem kondycji walutowej społeczeństwa. Poza tym wielkość kompletnej branży powoduje, że ma ona kolosalny wpływ na ogólny stan gospodarki światowej.

Jeżeli nic złego się nie stanie, to nadchodzący rok będzie kontynuacją należytej koniunktury i sprzedaż w salonach samochodów powinna wzrosnąć o dziesięć procent. Na razie nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia w branży motoryzacyjnej, jakkolwiek jak oceniają fachowcy, jest to sprawą nieodległej przyszłości. Mechanika samochodowa to nadzwyczaj znaczny dział, głównie w obecnych czasach, kiedy tak wiele samochodów jeździ po naszych drogach. Mechanika samochodowa jest z pewnością bardzo prawidłowo znana.

W dzisiejszych czasach dużo jest serwisów obsługujących sfrustrowanych kierowców, których pojazdy odmówi łych posługi. Dużo jest również warsztatów samochodowych, gdzie na pewno stoją w kolejce coraz to innowacyjne pojazdy. W istocie świetnie prosperują, jednak świadczy to w głównej mierze o tym, że samochody bywają marne. Nie ma takich, które ażeby się nie psuły. Nawet, jeżeli kupimy oryginalny prosto z salonu z nieraz będzie coś nie tak, w końcu tak można definiować zużycie materiału.