Kontenery biurowe można wyeksploatować w nieomalże każdej branży. Jednym z typów takiej konstrukcji jest komplet mieszkalny. Zdarza się, że takie przestrzenie są potem użytkowane przez firmy, które nabywają je dla swoich pracowników.

Jeżeli dane przedsiębiorstwo jest wykonawcą budowy, która ma prawo trwać nawet kilkanaście miesięcy, kontenery biurowe są znakomitym miejscem dla robotników, mieszkających daleko od miejsca pracy. W ten sposób są w stanie oni na jakiś czas zamieszkać w wygodnym i komfortowym lokalu, za który płaci ich firma. Kontenery biurowe mogą być ocieplane. To właśnie dzięki temu można z nich korzystać przez cały rok, nie jedynie latem. Do tego dociera kompletna instalacja elektryczna, panele podłogowe oraz wszystko to, czego zażyczy sobie konsument.

Ceny zestawów mieszkalnych są różne, w zależności od oprzyrządowania pomocniczego kontenera. Za 1 metr jesteśmy w stanie zapłacić już od kilkuset złotych. Na przykład za 30 tysięcy złotych możemy zakupić lokal o powierzchni 50-ciu m. kw. Ogromnym zamiłowaniem cieszą się również kontenery biurowe ofiarowane na cele biurowo-socjalne – sprawdź kontenery biurowe. Taki zestaw ma okazję kosztować, od 50-ciu tysięcy złotych za 150 m. kw. W nim mamy co bynajmniej kilka mniejszych pokoi. Do tego dochodzi bogate wyposażenie, jak między innymi okna z PCV z roletami. Jeżeli ktoś jest zainteresowany kontenerami, które pozostaną przeznaczone na biura, można rozejrzeć się także za używanymi lokalami.

Nieraz opłaca się nabyć taki kontener niż wydać o dużo więcej na nowy. Z tego rozwiązania korzystają często mniejsze firmy, o ograniczonym budżecie. Cena zestawu składającego się z dwóch sztuk ma okazję wynosić od 500 złotych za metr kw. Niezmiernie ważne jest także to, że kontenery przeznaczone na biura wolno wynająć albo wziąć w leasing. To ostatnie rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem na naszym rynku już od kilkunastu lat. Według potrzeb zamawiającego, kontener tego typu może zostać zaadaptowany na elegancką salę konferencyjną, biuro handlowe, obiekt ochrony, powierzchnię magazynową bądź zaplecze socjalne dla pracobiorców fizycznych, np. budowlanych. Według wymogów można decydować też o ich rozmiarze (maksymalny modułu pojedynczego to 8×3 m) oraz układzie przestrzennym.