Nie można odejść od zagadnienia, które dotyczy zdjęć w Internecie. To nowy, jednakowoż jakże innowacyjny standard, jaki łączy Internet i fotografię. Po co? Żeby konsumentom było wygodniej i łatwiej dostosować się do pewnych wzorców. Chodzi również o to, żeby najtańsze zdjęcia w Internecie ostatecznie znalazły własnych odbiorców. To naturalnie dzięki temu każdy ma prawo przesłać fotkę do fotografika, ażeby ten je obrabiał bądź też wywołał. Kopie także nie są problemem.

Twórca fotografii, który fachowo zajmuje się fotografią ma prawo dzięki własnej domenie oraz specjalistycznym formularzom zezwalającym na wysyłanie plików podejmować się zadań, które będą opłacane przez klientów za pomocą sieci. Fotografie też wysłane są z pomocą sieci. Gdy już usługa jest zrealizowana – wtenczas twórca fotografii wysyła zdjęcie kurierem lub ewentualnie wysyła do punktu odbioru, żeby konsument był w stanie bez przeszkód udać się tam i zabrać zakupione przez Internet fotografie. Taka usługa jest o dużo tańsza, niż próba wywołania zdjęcia w sztampowym studiu fotografa. Twórca fotografii, który egzekwuje pewne wytwórczości na rzecz własnych kontrahentów również musi ponosić pewne wydatki.

Jeśli chodzi o wywołanie fotografii bądź ich powielenie – w owym czasie specjalista od fotografii musi zagospodarować swój profesjonalny sprzęt. Nie ma mowy, żeby fotograf tworzący zdjęcia zyskiwał całą kwotę na czysto. On również musi zainwestować w oprzyrządowanie studia i w wiele innych przyrządów, które pomogą mu wyświadczać usługi związane z fotografią. Mimo to, album fotograficzny są jego dziedziną. Z jakiego powodu?

Ponieważ fotograf bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki sieci może uzyskać jeszcze więcej zamówień. To motywuje go do zmniejszenia ceny oraz do nakłonienia coraz to większej wspólnoty konsumentów do skorzystania z usług fotografa. Ogólnoświatowa sieć otwiera tak w samej rzeczy gigantyczną furtkę dla fotografa. Za tą bramą znajdują się pokaźne ilości klientów, którzy poszukują profesjonalisty od zdjęć. To naturalnie dzięki witrynom takiego profesjonalistę odnajdują oraz powierzają mu swoje zdjęcia oraz pieniądze. Warto nadmienić, że nie są to obszerne kwoty. Internet ma tą moc obniżania cen wielu artykułów oraz usług.